Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Anneleen Lenaerts bracht Vienna Stories

Zaterdag 11 oktober 2025
Anneleen Lenaerts bracht Vienna Stories - Lommel & Peer
Vandaag opende CC De Adelberg het nieuwe seizoen klassieke muziek met de internationaal gerenommeerde Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts. Wegens groot succes werd het concert verplaatst van de kleine zaal naar de schouwburgzaal, die met een 300 bezoekers ook zeer goed gevuld was.
Anneleen Lenaerts (Peer °1987) behoort tot de absolute wereldtop. Sinds 2010 is ze als eerste harpiste van de Wiener Philharmoniker een vaste waarde binnen een van de meest prestigieuze orkesten ter wereld. Haar verfijnde techniek, expressieve speelstijl en onberispelijke muzikaliteit maken haar een van de meest gevraagde harpisten van deze tijd.
(Foto's Lieve De Bleser)
Met Vienna Stories bracht Anneleen een programma dat de Weense grandeur laat samensmelten met de intieme, poëtische klanken van de harp. Ze bracht werk van onder andere W.A. Mozart, J. Zabel, A. Dvořák, de betoverende Die Moldau van B. Smetana en enkele door haarzelf geschreven harpfantaisies, waaronder The Nutcracker van Tchaikovsky. Het publiek was laaiend enthousiast, waardoor ze een niet voorbereide maar prachtige toegift gaf.

Haar eerste harplessen kreeg Anneleen Lenaerts bij Lieve Robbroeckx in Beringen, waarna ze verder studeerde aan het Koninklijk Conservatorium van Brussel en in 2008 haar master behaalde met grootste onderscheiding. Ze vervolmaakte zich bij Isabelle Perrin aan de Ecole Normale de Musique de Paris en volgde masterclasses bij internationale top-harpisten.
Als soliste stond Anneleen Lenaerts op grote internationale podia, zoals de Wigmore Hall in Londen, de Carnegie Hall in New York en de Berliner Philharmonie. Haar talent bleef niet onopgemerkt: ze bracht verschillende soloalbums uit bij het exclusieve label Warner Classics. In 2021 verscheen Vienna Stories, een eerbetoon aan haar muzikale thuisbasis Wenen, waarin ze samen met leden van de Wiener Philharmoniker de bijzondere klankwereld van deze stad verkent.

Ondanks haar jonge leeftijd heeft Anneleen al een indrukwekkend palmares. Tussen 1997 en 2010 won ze maar liefst 23 belangrijke prijzen op internationale harpwedstrijden, waaronder de ‘Grand Prix International Lily Laskine’, één van de meest prestigieuze ter wereld voor haar instrument en de ‘Internationaler Musikwettbewerb der ARD München’ waar ze prijswinnaar werd en winnaar van de Publieksprijs.
Anneleen geeft les aan het Conservatorium te Maastricht en sinds 2014 is zij Faculty Member aan het Aspen Music Festival.
Anneleen Lenaerts bracht Vienna StoriesAnneleen Lenaerts bracht Vienna StoriesAnneleen Lenaerts bracht Vienna StoriesAnneleen Lenaerts bracht Vienna Stories
Anneleen Lenaerts bracht Vienna Stories

Het recentste nieuws

  • Vr 31/10 Limburgse Derby Dag in het dameshandbal
  • Vr 31/10 Lommel - Voetbal in Lommel / 31 okt & 1-2 november
  • Vr 31/10 Pelt - Wegenwerken brengen rust op ’t Lindel
  • Vr 31/10 Een fijne Halloween
  • Vr 31/10 Bocholt - Jeff vanne Smeed, Kaulillenaar in het verzet (1)
Zoekertjes
Aangeboden
Rol linnen Spel potten gooien Stomer en blender voor babyvoeding Cars laptop
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Hartverwarmende herfstactie Postzegels
Verloren
Zilvergrijze horloge verloren
Moto en accessoires
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Anneleen Lenaerts bracht Vienna Stories
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie