Niels Lagrange pakte gisteren wel de pole position voor de eerste Belcarwedstrijd van het nieuwe seizoen, maar
vandaag viel hij halfweg uit met een defecte schakelbak. Spijtig!
Een verslag van onze collega's in Heusden-Zolder:"Niels startte met de Lamborghini Gallardo naast de ProSpeed Porsche van Marc Goossens. Lagrange behield het voordeel van de start, maar Goossens pakte de leiding over in de chicane. Renard pakte de eerste bocht iets te gretig en schoof de grindbak in. Toen het veld opnieuw doorkwam lag er nog een sleepboom op de baan. De leiders reden erover, de kabel vloog omhoog en raakte de radiator van de onfortuinlijke Ruben Maes, die met de tweede ProSpeed Porsche bij de start nochtans netjes van de zesde naar de derde plek doorgeschoven was.
In klasse 4 was De Coster-Langeberg best gestart, hij pakte de leiding binnen de GT Open voor de MeXT Mosler van Van Elslander en Van Oost, en vader en zoon
Derdaele. In klasse 2 leidde Kenis voor Franssen en
Beliën. De Saker met De Keersmaecker was de snelste van de GT4’s.
Een reeks opgaves, pitstops en akkefietjes schudde één en ander dooreen. Vermeeren was de eerste die met zijn Porsche definitief de box moest opzoeken. Greg Franchi viel een aantal keer stil door elektronische problemen op de versnellingsbak; ondanks verwoed werk in de pits begaf de versnellingsbak dan in vijfde versnelling; einde race voor Franchi en Kumpen. De Chad Racing Ferrari van Kane en Docherill sukkelde met het wiellager. De velg van de Aston Martin bij Renard werd bij een aanrijding beschadigd. De Keersmaecker verloor tien minuten wanneer de marshalls van post nummer 7 weigerden de Saker vrij te trekken.
Drama ook voorin toen Lagrange half koers stilviel bij het uitkomen van de Jacky Ickx chicane met een defecte schakelbak.
De Lambo had uitzicht op de tweede podiumtrede, achter de Porsche GT3R van Goossens en Soulet die zelfs bij de pitstops zijn leiderspositie nooit moest prijsgeven. De Audi R8 met François Verbist en Bert Longin schoof dan door naar de tweede plaats, met de First Motorsport Porsche GT3 Cup S van Jaap van Lagen en Henk Haane die verrassend het podium vervolledigden. De Nederlander, vorig jaar nog als fabriekspiloot voor Lada in het WTCC kampioenschap onderweg, kon zelfs even van de tweede stek genieten, maar moest dan nog even bijtanken waardoor het podium definitief Goossens-Soulet, Verbist-Longin en Haane-van Lagen werd."