Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Bever-pups in het Natuurhulpcentrum

Donderdag 10 mei 2018
Bever-pups in het Natuurhulpcentrum - Houthalen-Helchteren & Oudsbergen
Amper 2 weken oud zijn ze, twee beverweesjes die nu in het Natuurhulpcentrum (NHC) in Opglabbeek verblijven nadat hun moeder werd aangereden langs een weg in de Ardennen en die klap niet overleefde. Op zulke jonge leeftijd zijn bevers nog volledig afhankelijk van hun moeder, er moest dan ook snel worden gehandeld om ze te redden. Gelukkig waren de jongen nog in goede conditie toen ze bij het NHC aankwamen. Dat is goed nieuws want dat suggereert dat ze de eerste melk van hun moeder al hebben gehad. Die eerste melk bevat immers essentiële voedingsstoffen die de overlevingskans van jonge zoogdieren verhoogt.
De bevertjes krijgen nu de eerste weken een speciale zoogdierenmelk. Daarna proberen de verzorgers langzaam over te schakelen op vast voedsel, wilgentakken bijvoorbeeld. Ondertussen krijgen ze ook een waterbadje zodat ze hun eerste baantjes kunnen trekken - bevers zijn dol op water en leren al van jongs af aan zwemmen.
Ze zien er nu schattig en pluizig uit maar over een paar maanden hoopt men bij het NHC twee sterke bevers (ze kunnen tot wel 35kg wegen) terug vrij te kunnen laten in de natuur. (Foto's NHC)
Bever-pups in het Natuurhulpcentrum

Het recentste nieuws

  • Vr 4/07 Hamont-Achel - Bijen-infomarkt Hamont: zondag de 34ste editie
  • Vr 4/07 Beringen - Laatste stuk restauratie kerk Koersel
  • Vr 4/07 Beringen - Wil jij schitteren in een musical?
  • Vr 4/07 Pelt - Diamanten bruiloft voor Gerard en Godelieve
  • Vr 4/07 Pelt - De gemeenteraad van 26 juni '25 (6)
Zoekertjes
Aangeboden
Aquarel maiskolf in lijst Fietsdrager L'Acoustics LA8 Luchtreiniger
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Multiplex Vrijwilligerswerk
Verloren
Gouden ringetje verloren Sleutelbos
Gevonden
Poesje Don Boscostraat Armbandje goudkleurig
Auto's en voertuigen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Bever-pups in het Natuurhulpcentrum
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie