Sporting Neerpelt-Lommel heeft vanavond in de sporthal van Dommelhof Atomix Haacht verslagen. Uitslag: 37-30. De ruststand was 20-15. UPDATE Een verslag van Diederik Stollman:
In een karig gevuld Dommelhof vormde Atomix in deze inhaalwedstrijd van 4 december (die toen afgelast werd door de sneeuw) nooit echt een bedreiging maar ook NeLo speelde niet het beste handbal. Het belangrijkste is dat we weer een stapje dichter bij de felbegeerde play-offs zijn. Er resten nog 4 wedstrijden: Eupen, Herstal en Bocholt uit en Herstal thuis.
Sporting had de wedstrijd vanaf het begin onder controle. Miseur kreeg de voorkeur op de licht geblesseerde Moudir en die bedankte zijn trainer voor het vertrouwen door op zijn manier (dus met veel snelheid) enkele mooie doelpunten mee te pikken. Sporting nam de leiding met 6-4 na 10 minuten, 11-8 na 20 minuten. Opvallendste spelers waren Valkenborgh, Kopljar en Miseur. Atomix van zijn kant kon profiteren van enkele technische fouten van de thuisploeg om toch nog redelijk in de buurt te blijven. Anders was het verschil aan de rust veel groter dan 20-15. Ex-Neerpeltenaar Riské liet zijn klasse (nog maar eens) zien voor Atomix. Hij werd topscoorder met 9 doelpunten en had daar een gebroken tand en gebroken duim voor over. Sterkte, Jos!
In de 2e helft kabbelde de wedstrijd voort. Tot in de 39e minuut Valkenborgh het doelpunt van het jaar scoorde. Het was absoluut het hoogtepunt van de avond en een Youtube waard. Er werd niet gefilmd maar anders had men kunnen vastleggen hoe Roel eerst een tegenstander uitdribbelde, vervolgens naar doel in de lucht een 360° draai maakte en ondertussen ook nog achter zijn rug een draaibal uit de mouw toverde die tergend traag het doel in viel. Werkelijk fantastisch mooi om te zien! Alleen daarvoor kom je naar de sporthal! Het getuigt van de goede vorm waarin Roel steekt en het was meteen ook het begin van een dol kwartier waarin Sporting via een vlot scorende Somogyi Atomix het nekschot gad: 25-17 na 40 minuten. Dat verschil bleef op het bord staan ondanks de ingevallen doelman Bertels bij Haacht. Marko Stupar scoorde ook enkele fraaie doelpunten en hielp zijn ploeg aan een 31-25 voorsprong na 50 minuten. Enkel Gharbi op assist naar Smeijers dreigden nog even maar Sporting speelde de wedstrijd professioneel uit en won zonder hoogstaand handbal te bieden verdiend met 37-30.
Volgende week naar hekkensluiter Eupen om vervolgens het ijzersterke Hasselt partij te geven op the legends day de 29e januari. Dat belooft een heus spektakel te worden!
Nelo: Alberts, Cavejski, Schonk, W Winters, Nagy 3, Somogyi 8/1, Miseur 4, Mrowiec 1, Moudir, Spooren, Valkenborgh 8, Kopljar 7/4, Stupar 6, De Pilleceyn.
Atomix: Bertels, Vonckx, Riske 9, Beuckels 1, Gharbi 3, Smeijers 5, Dielen 3, Noppe 1, Verhagen 1, Hoegaerts 1, Verhoeven 3/2, Brauer, Verschelde 3, Bisschop.
SR's: Gerets en Tuinstra.