Op de eerste verdieping van de bibliotheek van Eksel troffen we enkele dagen terug een enthousiaste groep jongeren aan die zich volop stortten op een
DJ-workshop. Lesgever
Jasper Aerts, freelancer bij de Hasseltse jeugdorganisatie
Villa Basta, bracht niet alleen de nodige toestellen mee maar ook een flinke dosis passie voor muziek.
De workshop werd door de gemeente Hechtel-Eksel aangevraagd en kadert in hun aanbod voor jongeren. Villa Basta staat bekend om haar creatieve trajecten voor kinderen en tieners, en stuurde Jasper naar Eksel om de jongeren te laten kennismaken met de basis van het DJ’en.
In twee uur tijd leerden de deelnemers hoe je nummers aan elkaar mixt, wat ritme en timing betekenen en vooral: hoe leuk het is om zelf achter de draaitafels te staan.
“Je leert natuurlijk niet alles in één les,” zegt Jasper, “maar het is wel genoeg om de drive te pakken te krijgen.”
Villa Basta organiseert doorheen het jaar ook cursussen en creatieve kampen – van film tot breakdance en muziekproductie – voor jongeren vanaf zes jaar. Voor de meesten was deze workshop een eerste stap, maar zeker niet de laatste. “Als ze hier met goesting buitengaan, dan is mijn missie geslaagd,” besluit Jasper met een glimlach.