Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Info-avond voor schapenhouders

Dinsdag 9 april 2019
Al ruim een jaar verblijven 2 wolven in de militaire domeinen van Noord-Limburg. Een zegen voor de natuur, maar schapenhouders worden geregeld geconfronteerd met door de wolven doodgebeten schapen. Om hen te helpen en juiste informatie te verschaffen, organiseert het  Natuurhulpcentrum samen met Welkom Wolf op dinsdag 16 april een info-avond voor particuliere en professionele schapenhouders.
Op deze info-avond demonstreren we verschillende types omheiningen die momenteel beschikbaar zijn om schapen tegen wolven te beschermen. Een degelijke omheining of aanpassing van een bestaande omheining hoeft helemaal niet zo moeilijk en duur te zijn, maar het is wel erg belangrijk dat de juiste informatie gegeven wordt, want enkel zo zijn schapenhouders écht geholpen.
Bij voldoende interesse wordt een groepsaankoop georganiseerd, zodat het voor schapenhouders nóg makkelijker wordt gemaakt om samen te leven met de wolf.
Een goede omheining biedt dubbel voordeel, want een weide die wolven-proof is, is ook honden-proof. Zelfs in landen waar veel meer wolven voorkomen als bij ons, worden nog altijd veel meer schapen doodgebeten door honden dan door wolven. Ook bij ons in Limburg bleken sommige aan wolven toegeschreven doodgebeten schapen na DNA-onderzoek gedood te zijn door honden.
Elke schapenhouder, zowel professioneel als particulier, is welkom op dinsdag 16 april om 19u in het Natuurhulpcentrum van Oudsbergen.

Het recentste nieuws

  • Vr 4/07 Hamont-Achel - Bijen-infomarkt Hamont: zondag de 34ste editie
  • Vr 4/07 Beringen - Laatste stuk restauratie kerk Koersel
  • Vr 4/07 Beringen - Wil jij schitteren in een musical?
  • Vr 4/07 Pelt - Diamanten bruiloft voor Gerard en Godelieve
  • Vr 4/07 Pelt - De gemeenteraad van 26 juni '25 (6)
Zoekertjes
Aangeboden
Naaimachine met trapper UV zwempakje 98/104 Kienhout voor aquarium Kamerplant 'Clivia'
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Schilderkunst Postzegels
Verloren
Zilvergrijze horloge verloren Gouden ringetje verloren
Gevonden
Poesje Don Boscostraat Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Dieren en toebehoren
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Info-avond voor schapenhouders
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie