Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Klaar voor de paddentrek

Woensdag 13 februari 2019
Klaar voor de paddentrek - Peer & Oudsbergen
De paddentrek komt dit jaar vroeg op gang. Reden waarom er eind januari en begin februari door vrijwilligers van Natuurpunt Meeuwen-Gruitrode & Peer aan ’t Broek in Meeuwen, langs de Brogelerweg in Ellikom, de Noordweg en Steenweg op Wijchmaal in Peer paddenschermen werden opgesteld. Van bij een temperatuur van 8 graden gaan de padden, kikkers en salamanders op stap om zich voort te planten op de plaats waar ze verwekt zijn. Daarbij moeten ze straten en wegen oversteken waarbij ze, komend uit hun winterslaap, riskeren overreden te worden - want snel oversteken doen ze niet. Deze schermen en de bereidwillige handen van de vrijwilligers helpen de beestjes veilig de weg over te steken. Deze lokale acties zijn een bijdrage tot behoud van populaties van deze nuttige dieren en zijn een buffer tegen verlies van biodiversiteit door de klimaatverandering.
In Peer langs de Noordweg kunnen de amfibieën via tunnels op eigen kracht de overkant bereiken. In 2018 werden op deze 3 plaatsen 7989 amfibieën overgezet.
Aan ’t Broek in Meeuwen zijn er onder begeleiding van vrijwilligers publieke paddenoverzetacties op zaterdag 2, 9, 16 en 23 maart om 20.00 u. Samenkomst kruispunt Gestelstraat/Kolisbergen 3670 Oudsbergen. Hou er rekening mee dat amfibieën pas trekken als het vochtig weer is en warmer is dan 7 graden. Info Jan Paesen 0476 35 19 38 Freddy Janssens 0476 30 67 64
Klaar voor de paddentrekKlaar voor de paddentrek

Het recentste nieuws

  • Wo 2/07 Het olifentenpaadje
  • Wo 2/07 Hechtel-Eksel - Lei en Griffel, 2025 - 2, zopas verschenen
  • Wo 2/07 Pelt - Pelt verwelkomt 296 nieuwe Peltenaartjes
  • Wo 2/07 Hamont-Achel - Tom Cox: 'Ik ben hier apetrots op'
  • Wo 2/07 Pelt - Geboorteaangifte en erkenning voortaan ook online
Zoekertjes
Aangeboden
Trapstep plus helm ingoede staat Scherm,toetsenbord,luidsprekers Diepvries Aquarium
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Step Geboortekaartjes
Verloren
Zilvergrijze horloge verloren Gouden ringetje verloren
Gevonden
Sleutels Poesje Don Boscostraat
Beauty en gezondheid
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Klaar voor de paddentrek
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie