Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

'Minder huisvuil door Optimo'

Maandag 6 februari 2023
'Minder huisvuil door Optimo'
Het Optimo-systeem van Limburg.net, waarbij slechts één ophaalbeurt nodig is voor verschillende huisvuilzakken, werkt nu één jaar. Uit metingen blijkt dat in de 33 gemeenten die op dit moment aan het systeem deelnemen, de hoeveelheid huisvuil met gemiddeld 4,95 % daalde, dat is 4,5 kg per inwoner, meldt Limburg.net.
In de gemeenten die werken met full Optimo - met vijf verschillende vuilniszakken - is de daling zelfs 5,47 %. In de gele zakken wordt gemiddeld 5,21 kg keukenafval per inwoner opgehaald. Een cijfer dat volgens voorzitter Luc Wouters nog beter kan door thuis kippen te houden of te composteren.
Het opgehaalde keukenafval wordt in Beringen verwerkt tot biogas. Doordat alle zakken door één vrachtwagen in één ronde worden meegenomen, zijn er nog meer gunstige effecten: in full Optimo-gebieden wordt 22 % minder brandstof verbruikt, dat betekent ook minder CO2, minder fijnstof en minder hinder in het verkeer.

Het recentste nieuws

  • Zo 13/07 Levensverwachting bij geboorte 82,4 jaar
  • Zo 13/07 Beringen - Aftellen naar 5x Beringen
  • Zo 13/07 Beringen - N-VA viert Vlaamse feestdag
  • Zo 13/07 Twee gevestigde tuinbedrijven fuseren tot ‘Niveau’
  • Zo 13/07 Pelt - Briljanten bruiloft voor Fons en Jeanne
Zoekertjes
Aangeboden
Lommel Om te dienen als museum hety Groenten druksnijder Gebonden Donald duck weekbladen Ravensburger puzzel
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Gezocht Blauw KSA hemd maat 152 Dringend auto's gezocht!
Verloren
Sleutel gevonden Zilvergrijze horloge verloren
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen Sleutels
Hobby en vrije tijd
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » 'Minder huisvuil door Optimo'
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie