Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Natuurpunt vóór Bosland als Nationaal Park

Vrijdag 28 april 2023
Er is de voorbije dagen heel wat commotie geweest rond de kandidatuur van Bosland om een nationaal park te worden. Natuurpunt Noord-Limburg blijft dit project volop steunen, zegt de vereniging in een mededeling.
De motivatie van Natuurpunt zit vervat in de kerndoelstelling van een nationaal park: de natuur in het park uitbreiden, versterken en verbinden. Maar de meerwaarde van een nationaal park stopt hier niet bij.
Natuur is de basis van een nationaal park maar van daaruit ontstaan er tal van ontwikkelingsmogelijkheden voor de bewoners, organisaties en ondernemers in de regio. Het bewijs daarvan kan gevonden worden bij het enige nationaal park dat we vandaag in Vlaanderen hebben: het Nationaal Park van de Hoge Kempen. Daar toont men al jaren aan wat een hefboom een nationaal park kan bieden voor tal van initiatieven in de streek.
Voor Bosland zou het label ‘nationaal park’ leiden tot veel meer bekendheid, in binnen- en buitenland. Onze lokale hotels, B&B’s, hoevetoerisme, campings, horeca en vakantieparken, kunnen er enkel maar wel bij varen. Producenten van streekproducten en korteketenlandbouw krijgen er een stevige afzetmarkt bij. De lokale bevolking krijgt meer en betere natuur, en dus ook meer en betere recreatiemogelijkheden. Ook voor wetenschappelijk onderzoek, scholen, jeugdverenigingen, erfgoed, … bieden zich interessante ontwikkelingsmogelijkheden aan. En bij de erkenning als nationaal park worden er ook veel financiële middelen ter beschikking gesteld door de Vlaamse overheid om de plannen te realiseren. Het gaat over miljoenen.
Natuurpunt gaat er vanuit dat de inspanningen voor natuur gelijke tred zullen houden met die voor toerisme, en dat de natuurambities voldoende hoog blijven. Enkel zo kan Bosland een nationaal park worden, die naam waardig. Dit initiatief is voor Natuurpunt een heel positief verhaal voor de streek, en voor alle betrokkenen. Hier blijven we graag onze schouders onder zetten. Samen met onze partners. Namens de Natuurpunt-afdelingen van Pelt, Peer, Lommel, Hechtel-Eksel en Mol, aldus de mededeling

Het recentste nieuws

  • Wo 16/07 Aan de verkeersredactie van VRT NWS
  • Wo 16/07 Nederlandse Defensie wil vliegveld Budel lopen
  • Wo 16/07 Hamont-Achel - Minister van Jeugd bezoekt kamp van Chiro Hamont
  • Wo 16/07 Pelt - Buurtbewoners petanquen samen op Esdoornplein
  • Wo 16/07 Leopoldsburg - Zomerjumping Kempische Regionale
Zoekertjes
Aangeboden
2-Vakschaaltje Herenhemden maat L en M Compacte handstofzuiger. Staande lamp
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Hometrainer Muliplex
Verloren
Zilvergrijze horloge verloren Sleutelbos
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen Sleutels
Tuin en terras
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Natuurpunt vóór Bosland als Nationaal Park
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie