Negen leden van
Neos Peer trokken zondag naar Beringen voor een bezoek aan de musical "
MIJN leven", die wordt opgevoerd in de indrukwekkende Sint-Theodarduskerk, beter bekend als de
Mijnkathedraal.
De voorstelling kreeg voor het gezelschap een extra persoonlijk tintje, want Marilou, een kleindochter van Neos-lid Tho, vertolkt een bijrol in de musical.
Met meer dan honderd spelers brengt MIJN leven het rijke Limburgse mijnverleden opnieuw tot leven. Muziek, zang en aangrijpende scènes vertellen het verhaal van de mijnwerkers, hun gezinnen en de gemeenschappen die rond de mijnen ontstonden.
Ook de komst van duizenden Italiaanse mijnwerkers vanaf 1946 komt aan bod. Zij werden naar België gehaald om het tekort aan arbeidskrachten in de steenkoolmijnen op te vangen.
Een ander aangrijpend hoofdstuk is de sluiting van de mijn van Zwartberg in 1966. Het verzet tegen die sluiting leidde tot hevige protesten, waarbij twee mensen om het leven kwamen.
Voor de leden van Neos Peer werd het een boeiende culturele uitstap, die niet alleen herinneringen opriep aan het Limburgse mijnverleden, maar ook liet zien hoe sterk die geschiedenis vandaag nog leeft. (Jean Winters)