Wie vandaag het noodnummer 112 belt, kiest eerst welk type hulp nodig is: brandweer/ziekenwagen of politie. Om de hulpverlening nog efficiënter te maken, is Binnenlandse Zaken gestart met een proefproject waarbij bellers ook hun taal kunnen kiezen. Onze provincie werd, samen met Namen, geselecteerd voor deze testfase, die van start gaat op 19 januari 2026.
Hulp krijgen in je eigen taal
In noodsituaties is het cruciaal dat je je vlot kan uitdrukken. Na de keuze voor medische hulp of brandweer vraagt het systeem voortaan ook een taalkeuze: Nederlands, Frans of Duits. Zo kom je meteen bij de meest geschikte 112-operator terecht:
- Nederlands → behandeling door een Vlaamse noodcentrale
- Frans → behandeling door een Waalse noodcentrale
- Duits → hulp door een Duitstalige operator uit Luik
Geen onbedoelde doorschakelingen meer
Voor inwoners in grensgebieden met de provincie Luik is dit een duidelijke verbetering. Ook als je gsm een signaal oppikt uit Luik, zorgt de keuze voor Nederlands ervoor dat je gegarandeerd bij een Vlaamse noodcentrale terechtkomt.
Minder stress, minder misverstanden
De nieuwe aanpak helpt iedereen in nood — inwoners, toeristen en pendelaars — om zich in de moedertaal te behelpen. Dat verlaagt de stress, voorkomt misverstanden en maakt de afhandeling van oproepen sneller en efficiënter.
Blijkt het proefproject succesvol, dan volgt een uitrol naar heel België.