Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Nieuwe techniek helpt rughernia-patiënten

Vrijdag 31 januari 2014
In het Mariaziekenhuis is sinds kort een nieuwe endoscopische techniek (kijkoperatie) toegepast om patiënten met een discushernia te opereren. Die techniek is minimaal invasief, wat betekent dat er alleen een kleine opening van 1 cm moet gemaakt worden in de rug om de hernia te verwijderen. Voor veel patiënten betekent dit dat hun aandoening veel sneller kan verholpen worden, met een vlotter herstel en nauwelijks littekenvorming.
“Er bestaan verschillende methoden om herniaoperaties uit te voeren, maar deze endoscopische techniek, een kijkoperatie, is veel minder invasief. Via een sneetje van slechts 8 millimeter door de huid, achteraan op de middellijn van de rug of wat meer aan de zijkant, wordt een buisje ingebracht waarin de camera (de endoscoop) kan geschoven worden. Via deze weg kunnen we met tangetjes onder zicht van de endoscoop de hernia verwijderen”, zegt neurochirurg Thomas Daenekindt, verbonden aan het Mariaziekenhuis en aan het ZOL in Genk.
Voor de nieuwe techniek komen de meeste patiënten met een discushernia (rughernia) in aanmerking, zegt dr. Peter Vorlat, orthopedisch chirurg in het Mariaziekenhuis. "Vooral voor relatief jonge mensen met recente hernia’s kan deze behandeling een alternatief zijn voor een langdurige niet-operatieve behandeling. Nekhernia’s worden via deze techniek nog niet verwijderd. Deze ingreep is niet bedoeld voor mensen met chronische rugpijn”.

Het recentste nieuws

  • Wo 3/09 Beringen - Een sportief najaar
  • Wo 3/09 Beringen - Els van der Leede met expo aan zee
  • Wo 3/09 Septembervakantie in Imperia
  • Wo 3/09 Oudsbergen - Opendeur Natuurhulpcentrum: kom vroeg of laat
  • Wo 3/09 Hechtel-Eksel - Samenleven met wolven in Bosland
Zoekertjes
Aangeboden
Papieren broodzakken Versiering putring Draagzak Babylonia tot 4 jaar (20k Nieuw Thermoshirt
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Beurs Jac Douven
Verloren
Zilvergrijze horloge verloren Bankkaart
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Verzamelen (zegels, munten)
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Nieuwe techniek helpt rughernia-patiënten
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie