Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Nog een pak vragen rond diabetes

Zondag 14 januari 2024
Nog een pak vragen rond diabetes
De Diabetes Liga West-Limburg, waaronder Beringen, Leopoldsburg en Houthalen-Helcheteren vallen, hield in Korspel een nieuwjaarsreceptie met daarin ook een praatcafé. Voorzitter Julien Pulinckx gaf als inleiding een toelichting bij de komende activiteiten van de afdeling West-Limburg. De creatieve bestuursleden hadden gezorgd voor gepaste en lekkere hapjes en drankjes. In het praatcafé ging zelfstandig diabeteseducator Bea Claes in gesprek met enkele leden. Met een aantal gerichte vragen werd het publiek warm gemaakt : wie heeft er een aangepast rijbewijs? In welk zorgsysteem ben je ondergebracht? En weet je ook waar je recht op hebt ? De verhalen kwamen spontaan naar boven en leverden op hun beurt nog meer vragen op. Zo werd het een inspirerende namiddag. Het was daarbij ook duidelijk dat veel informatie toch nog niet tot bij de diabetespatiënten raakt. Diabetes wordt nog niet echt erkend en herkend. Daarom doet de Diabetes Liga een oproep om aan te sluiten bij de afdeling West-Limburg.
"Er is nog zoveel te vertellen, zoveel te delen. Kennis is macht, macht om jouw diabetes onder controle te houden, macht om jouw naasten te ondersteunen in hun diabetes", vertelt Bea Claes.
Ook zijn ze op zoek naar nieuwe bestuursleden, dat hoeven niet noodzakelijk patiënten te zijn, 't kunnen ook familieleden of vrienden zijn die dicht bij een diabetespatiënt staan. Voor contact en alle info: www.diabetesligawestlimburg.be.

Het recentste nieuws

  • Wo 2/07 Het olifentenpaadje
  • Wo 2/07 Hechtel-Eksel - Lei en Griffel, 2025 - 2, zopas verschenen
  • Wo 2/07 Pelt - Pelt verwelkomt 296 nieuwe Peltenaartjes
  • Wo 2/07 Hamont-Achel - Tom Cox: 'Ik ben hier apetrots op'
  • Wo 2/07 Pelt - Geboorteaangifte en erkenning voortaan ook online
Zoekertjes
Aangeboden
Park AEG koelkast Wandelschoenen maat 28 Vliegenramen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Garage te huur gezocht hamont centr Step
Verloren
Gouden ringetje verloren Zilvergrijze horloge verloren
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen Poesje Don Boscostraat
Verzamelen (zegels, munten)
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Nog een pak vragen rond diabetes
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie