Overpelt
Donderdag 27 januari is het
Gedichtendag in Vlaanderen en Nederland, het feest van poëzie. Overpelt zet zijn beste beentje voor om in afwachting van een nieuwe
Dorpsdichterverkiezing enkele interessante activiteiten te organiseren. In de bibliotheek wordt de poëziecollectie extra in de kijker gezet. En ook enkele andere vrijetijdsdiensten organiseren in het kader van Gedichtendag interessante activiteiten voor groot en klein.
CC Palethe nodigt op vrijdag 28 januari Chris Lomme uit, één van de leading ladies van het Vlaamse theater. Samen met Geert Waegeman brengt ze vanaf 20.30 uur de voorstelling ‘Mijn leven langs de poëzie om’. Chris duikt in de werken van Gezelle, Baudelaire, De Coninck en zoveel andere. Maar je komt er vooral achter welke verzen haar raken of een aparte betekenis hebben. Geert Waegeman zorgt voor de stemmige en muzikale begeleiding. De toegang tot deze avond bedraagt slechts 5 euro.
Kinderen komen aan hun trekken tijdens twee workshops van CC Palethe en de bibliotheek, op woensdag 26 januari om 14.00 uur. Voor kinderen van 4 tot 6 jaar is er de workshop ‘Versjes snoepen’. Kom mee spelen en springen met gedichten. Zeg je graag gedichtjes op? Of hou je gewoon van rijmpjes en zoete karamellenverzen? Kom mee proeven van lekkere versjes!
Kinderen van 6 tot 9 jaar kunnen deelnemen aan de workshop ‘Gebaren op het ritme van de poëzie’. In deze creatieve workshop ontdekken ze spelenderwijs klank, ritme, muziek en betekenissen in gedichten. Door te bewegen, dansen, scanderen en zelfs bodypercussie brengen ze verzen tot leven. Ze schrijven samen een gedicht dat als muziek in de oren klinkt en dat ze kunnen uitbeelden.
Deelnemen kost € 3 (gebaren op het ritme van de poëzie) of € 5 (versjes snoepen). Voor inschrijven voor de workshops of kaartjes voor de voorstelling van Chris Lomme kunt u nog terecht aan de balie van CC Palethe (tel. 011/64 59 52; email reservaties
![[!]](/img/slingeraap.gif)
palethe.be).