Het is bij,na zover. Morgen staat
Gunter Dewit in
Las Vegas aan de start van een uitzonderlijke internationale competitie waarin hij het opneemt tegen de beste grondverzetsmachinisten ter wereld. Een unieke ervaring én een bijzonder spannend moment.
Gisteren vond de eerste officiële bijeenkomst plaats. Tijdens die meeting maakten de deelnemers kennis met elkaar. Kampioenen uit verschillende landen, elk met hun eigen specialiteit en ervaring, maar allemaal met hetzelfde doel: bewijzen dat zij de allerbeste machinist ter wereld zijn.
Vandaag, maandag, krijgen de deelnemers de voorstelling van de drie proeven die ze moeten afwerken. Welke uitdagingen hen precies te wachten staan, wordt dan duidelijk. Vaak draait het in dit soort wedstrijden om een combinatie van precisie, snelheid, technisch inzicht en vooral: controle onder druk. Eén foutje kan het verschil maken.
Dinsdag wordt de beslissende dag. Dan moet het gebeuren. Dan tellen alleen nog de prestaties op het terrein.
Dat Gunter daar mag staan tussen de wereldtop is op zich al een knappe prestatie. Vanuit België naar het wereldtoneel in Las Vegas: het is niet iedereen gegeven. Nu is het afwachten of hij ook effectief de titel van beste machinist ter wereld kan binnenhalen.
Spanning verzekerd — en in eigen streek wordt ongetwijfeld massaal mee geduimd.