Wie van Pelt richting Mol rijdt, kan er sinds gisterennamiddag niet naast kijken: op het Lommelse Kristalpark prijkt voortaan een indrukwekkende nieuwe 'landmark'.
Bij het flessenproducerende bedrijf Ciner Glass werd namelijk de schoorsteen van de nieuwe glasfabriek geplaatst — goed voor een hoogte van maar liefst 102 meter.
Met die hoogte is het naar alle waarschijnlijkheid meteen ook het hoogste gebouw van Limburg.
De plaatsing van het bovenste deel, door het bedrijf zelf omschreven als het “rode kersje op de taart”, vormde een nieuwe mijlpaal in het megaproject dat daar in volle opbouw is.
Ciner Glass investeert meer dan
600 miljoen euro in Lommel voor de uitbouw van een gigantische productielijn voor glazen flessen en andere glasverpakkingen. Zodra de eerste productie-eenheid op volle toeren draait, start ook de bouw van een tweede glasoven, wat de site nog verder zal uitbreiden.
De cijfers zijn indrukwekkend: de fabriek zal uiteindelijk goed zijn voor een productie van meer dan
6 miljoen flessen per dag. Daarmee wordt de site in Lommel één van de grotere spelers in Europa binnen de glasverpakkingsindustrie.
De skyline van Lommel en noord-Limburg heeft er in elk geval een opvallend nieuw herkenningspunt bij.
Meer foto's