Overpelt
We grijpen voor
de bestrijding van onkruid op verhardingen vaak terug naar pesticiden, chemische stoffen die al in een lage dosis een impact hebben op onze gezondheid. Ze vervuilen de bodem en het grondwater en hebben een effect op de dieren en planten die er leven. Ze komen uiteindelijk in ons drinkwater terecht en het kost de drinkwatermaatschappijen handenvol geld om ze eruit te halen. het kan gelukkig ook anders. Dankzij een samenwerking van de provincie, afvalmaatschappij Limburg.net en het gemeentebestuur kunt u tijdens een demonstratie van alternatieve bestrijdingsmethoden in het recyclagepark morgen 3 april alles vernemen over
het beheer van verhardingen, zonder gebruik te maken van bestrijdingsmiddelen. Zowel mechanisch als thermisch beheer komen aan bod. Twee brochures beschrijven deze alternatieve bestrijdingsmethoden: één voor bestaande en één voor nieuw aan te leggen verhardingen. De deelname aan de demonstratie is gratis en inschrijven is niet nodig! U kunt tussen 9.30 en 11.30 uur op elk ogenblik inpikken.
Wie morgen bovendien zijn restjes bestrijdingsmiddelen (particulier gebruik) tijdens de demonstratie inlevert, krijgt niet alleen 500 punten voor de e-portemonnee maar ook een onkruidborstel. Daarnaast maakt u kans om een onkruidbrander te winnen.
Meer info: www.limburgecologisch.be of milieudienst Overpelt.