Neerpelt
Sven Nys heeft deze namiddag in en rond Dommelhof
de veldrit gewonnen. Kevin Pauwels was tweede, Niels Albert 3de. Nys zette vooral in het tweede halfuur de wedstrijd naar zijn hand. Toen hij in de laatste ronde nog eens versnelde, moesten zijn kompanen de rol lossen.
(Foto Marc Faes) Meer foto's UPDATE "Het zal af en toe wel iets minder gaan omdat ik er niet jonger op word, maar ik ben niet versleten en zal nog veel crossen op niveau
presteren", aldus Nys. "Ik heb me vandaag lange tijd kalm gehouden omdat ik krampen wilde vermijden. Ik reed ontspannen, hield voldoende afstand, zocht mijn sporen en sloeg daarna toe wanneer ik wilde. Toen we met drie de slotronde ingingen, wist ik dat ik de beste benen had en dat ik Pauwels en Albert zou kunnen kwijtspelen in de technische zone. Zo is het ook gebeurd."
"Om eerlijk te zijn moet ik zeggen dat ik het ook niet gekund had", verduidelijkte
Kevin Pauwels. "Sven was de sterkste vandaag en ik vind dat hij zelfs sterker is dan vorig jaar. Maar met een overwinning en een tweede plaats hoor je mij niet klagen."
"Op het einde was ik echt niet bij machte om het tempo van Sven te volgen," gaf
Niels Albert toe. "Maar ik ben tevreden want ik heb mee de koers gemaakt. Ik bouw stelselmatig op en heb nog enkele weken de tijd om op topniveau te komen vooraleer de grote crossen eraan komen.