Zizou Bergs (ATP-48) maakte vandaag een goeie start op de US Open. Op court 15 van Flushing Meadows rekende de 26-jarige Limburger in drie sets af met de Taiwanees Chun-Hsin Tseng (ATP-118): 6-3, 6-4 en 6-3.
Bergs begon overtuigend en greep meteen de eerste set met 6-3. In de tweede set moest hij even achtervolgen, maar hij knokte zich van 2-4 terug naar 6-4. Ook in de derde set hield hij het hoofd koel: na een gemiste kans op eigen opslag maakte hij het af op de service van zijn tegenstander. Na 1 uur en 53 minuten stond zijn ticket voor de tweede ronde vast.
In de tweede ronde wacht een zwaardere opdracht: Bergs neemt het op tegen het Britse vijfde reekshoofd Jack Draper (ATP-5) of de Argentijnse kwalificatiespeler Federico Agustin Gomez (ATP-203). Zij werken later vandaag hun eerste ronde af.
Voor Bergs is het pas de tweede keer dat hij in de hoofdtabel van de US Open staat. Bij zijn debuut vorig jaar haalde hij ook de tweede ronde.