Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Toxische blauwalg in het kanaal

Vrijdag 26 juli 2019
De blauwalg die gisteren in het kanaal Bocholt-Herentals werd aangetroffen en waarvan we gisteren melding maakten, is giftig. Dat heeft de Vlaamse Milieumaatschappij bekendgemaakt na onderzoek. In het kanaal van Beverlo blijkt het om groenalgen te gaan die niet toxisch zijn.
De gouverneur heeft nu het captatieverbod uiitgebreid: binnen een straal van 100 meter van de blauwalgdrijflaag is het verboden water te capteren voor het besproeie van landbouwgewassen en voor drinkwater voor vee; binnen die straal is bovendien elke vorm van zachte recreatie verboden. Met zachte recreatie worden onder andere kajakken of kanovaren, vissen, waterski, wakeboarden,.. bedoeld.
Dit verbod is een aanvullend besluit. Het geldende captatieverbod op de onbevaarbare waterlopen blijft behouden. Ook geldt een algemeen zwemverbod in deze waterlopen. 

Het recentste nieuws

  • Zo 26/10 Pelt - Jeannine Crooymans overleden
  • Zo 26/10 Pelt - Sint-Hubertusviering in Sint-Huibrechts-Lille
  • Zo 26/10 Lommel - Sterke match van MU11A Lovoc tegen Stevoort
  • Zo 26/10 Pelt - Nationale marathontitels voor NWC
  • Zo 26/10 Pelt - 'Een deugddoende overwinning'
Zoekertjes
Aangeboden
Fietsstoeltje met scherm Qibbel Reisgidsen Thrillers Slijpmachine met dubbel slijpschijf
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Jac Douven Muliplex
Verloren
Zilvergrijze horloge verloren
Fotografie
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Toxische blauwalg in het kanaal
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie