Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt

Waarom zou u nog roken?

Zondag 16 januari 2011
De gevolgen van jarenlang roken zijn al uitgebreid bestudeerd, maar nieuw onderzoek in de Verenigde Staten suggereert dat kankerverwekkende stoffen in sigaretten reeds binnen enkele minuten de kiem leggen van latere tumors.
De vorsers hebben de werking van polycyclische aromatische koolwaterstoffen (PAK) bij roken in kaart gebracht. Ze kwamen tot de bevinding dat de PAK reeds vijftien tot dertig minuten na het roken van een sigaret genetische veranderingen teweegbrengen die kanker in de hand kunnen werken.
"Het is de eerste onderzoek naar het menselijke metabolisme van een PAK die wordt geïnhaleerd via sigarettenrook, zonder interferentie van andere bronnen van blootstelling, zoals luchtvervuiling of voedsel", schrijft professor Stephen Hecht van de University of Minnesota in vakblad "Research in Chemical Toxicology".
Het onderzoek werd uitgevoerd op twaalf proefpersonen en was gefinancierd door het Amerikaanse National Cancer Institute.

Het recentste nieuws

  • Di 22/07 Peer - Jacky Van Broeckhoven overleden
  • Di 22/07 Oudsbergen - Lène Raemaekers overleden
  • Di 22/07 Pelt - Fien Bollen overleden
  • Di 22/07 Beringen - Fernand Persoons overleden
  • Di 22/07 Alleenstaanden het minst op vakantie
Zoekertjes
Aangeboden
Glazen tafel Piano Just Dance WII U 2017 Tuinideeen, 75 tuinontwerpen.
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Sigarenbandjes Geboortekaartjes
Verloren
Een hoor apparaat Sleutelbos
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen Sleutels
Sport en fitness
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Waarom zou u nog roken?
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie