Wat begon als een zot idee in de tuin van Marc Reusen in Genebos groeide uit tot een heus festival. In de zomer van 1996 stond Dirk Poel (foto) uit Paal op het podium van het eerste festival. Dirk, nu wonend in Antwerpen, zal regelmatig terug te vinden zijn op de affiche van het festival. We zijn nu dertig jaar later en het Folkfestival in Ham is uitgegroeid tot een vaste waarde in de Belgische folkwereld. Het festival vindt nog steeds plaats in de tuin van Marc en is bij uitstek het gezelligste festival van Vlaanderen.
Wie er eens was, keert met plezier terug. Wie op de affiche staat is niet belangrijk, de bezoekers weten ondertussen dat Marc de wereld van de folk door en door kent en dat de artiesten elk jaar weer top van de wereld zijn. En dat nog altijd gewoon in den hof van Marc.
30 jaar
De 30ste editie van Folkfestival Ham zal daarom niet onopgemerkt voorbijgaan. Voor deze bijzondere jubileumeditie spaart de organisatie kosten noch moeite om van het kleinste én gezelligste folkfestival van Vlaanderen een onvergetelijk feest te maken.
Organisator Marc Reusen kijkt met veel enthousiasme uit naar deze mijlpaal. Extra bijzonder is dat hij na deze editie de fakkel doorgeeft aan een volgende generatie. Wie dacht dat Marc het met de organisatie van zijn dertigste festival wat rustiger zou aanpakken, heeft het echter grondig mis.
Voor deze feesteditie werd het festivalterrein volledig hertekend, met nog meer aandacht voor sfeer en gezelligheid. Muziek blijft uiteraard de absolute prioriteit, maar Folkfestival Ham wil ook de vele gezinnen die jaarlijks afzakken naar het festival een warme thuis bieden. Daarom wordt de reeds geroemde kinderanimatie verder uitgebreid en wordt er extra ruimte gecreëerd om tussen de bomen gezellig samen te komen, te praten en volop van het festival te genieten.
Affiche
Ook op muzikaal vlak pakt Folkfestival Ham uit met een indrukwekkend programma. Het wordt drie dagen lang feest, met elke avond een unieke sfeer en topartiesten van internationaal niveau. Wie Marc Reusen kent, weet dat hij graag feest viert en dat enthousiasme deelt hij met alle festivalbezoekers.
Een van de absolute hoogtepunten wordt ongetwijfeld het optreden van Luc Arbogast. De Franse artiest stond nog nooit eerder op een podium in Vlaanderen, waardoor de organisatie bijzonder trots is hem naar Ham te kunnen halen.
Daarnaast biedt het festival ook ruimte aan gevestigde namen binnen de folkmuziek. Zo komt Thalas, winnaar van de Flanders Folk Award 2026 voor Beste Album, naar Ham. Ook Laura Cortese, die met haar project de Horizon Award won, zal samen met Bert Ruymbeek een uniek concert verzorgen.
Zoals steeds blijft ontdekken een belangrijk onderdeel van het DNA van Folkfestival Ham. Bezoekers krijgen de kans om kennis te maken met tal van andere artiesten en groepen die garant staan voor verrassende muzikale ontmoetingen.
Maar daar stopt het niet.
Ter gelegenheid van de 30ste editie opent Folkfestival Ham een tweede podium, waar dans een prominente plaats krijgt. Folk en dans zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden en dat wil de organisatie tijdens deze feesteditie extra in de kijker zetten. Voor iedereen die graag de benen losgooit, wordt dit ongetwijfeld een grote meerwaarde.
En er staan nog meer verrassingen op het programma. Die houdt de organisatie voorlopig nog even geheim, zodat bezoekers ze zelf kunnen ontdekken tijdens het festival. Want uiteindelijk zijn het de bezoekers die mee het feest maken.
Place to be: Folkfestival Ham op 14, 15 en 16 augustus. Info en ticket:
folkfestivalham.be