Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

30% meer bezoekers aan 't Koersels Kapelleke

Dinsdag 14 april 2020
30% meer bezoekers aan 't Koersels Kapelleke - Beringen
De wandelteller in ‘t Koersels Kapelleke telde 20.933 voorbijgangers in 2019, een stijging van ongeveer 30% ten opzichte van twee jaar voordien.“Het positief effect van de inspanningen om ons toeristisch en recreatief aanbod bij een breder publiek bekend te maken laat zich duidelijk merken in deze cijfers,” laten de schepen van toerisme Werner Janssen en schepen van recreatie Jessie De Weyer trots weten.
In Beringen doen ze aanzienlijke inspanningen om hun toeristische en recreatieve troeven volop uit te spelen en zo een nieuw publiek aan te spreken. De Paalse Plas, ’t Fonteintje, be-MINE, het fietsroutenetwerk en de uitgestippelde wandelroutes worden gepromoot via de vakantiegids, de website van Toerisme Beringen en op tal van toeristische vakantiebeurzen.
Het recreatieoord ’t Fonteintje, bij de meeste mensen bekend als het ‘Koersels Kapelleke’, is gegroeid rond de kapel van Onze-Lieve-Vrouw-aan-de-staak en al sinds 1826 gekend als bedevaartsoord. In dit bosrijke gebied staat de uitkijktoren centraal. Wie de bijna 30 meter hoge toren beklimt, kijkt uit over het typische Kempenlandschap. Het domein omvat een speeltuin, minigolf, trickpinbanen, een plonsvijver en talrijke mooie kampeerterreinen voor jeugdverenigingen. Een zeer populaire bestemming dus, ook voor de recreatieve wandelaar.
Het werkelijk aantal wandelaars ligt zo goed als zeker beduidend hoger, laat de vzw Regionaal Landschap Lage Kempen weten, die verantwoordelijk is voor de cijfers. “De wandelteller staat nu op één van de lussen op de wandeling naar de Vallei van de Zwarte Beek met het plankenpad. Om de wandelaars in het hele wandelgebied te tellen maakt men telkens een extrapolatie,” weet schepen van toerisme Werner Janssen.
“Dit cijfer is dan ook zo goed als zeker een onderschatting. Het voorstel ligt op tafel om de wandelteller te verplaatsen naar de omgeving van De Watersnip om zo een beter beeld te krijgen,” vult schepen van recreatie Jessie De Weyer aan.
“Het is in deze crisisperiode wat bevreemdend om de cijfers te analyseren. Maar ook al moeten we voorlopig met zijn allen binnen blijven, we kijken vooruit. Ook de komende jaren zetten we door met onze campagne om bezoekers uit binnen- en buitenland aan te trekken. Onze pittoreske streek is veel meer dan de vervlogen mijnglorie!” besluiten de schepenen in koor.
Recentste nieuws Beringen
  • Ma 8/12 Beringen - Spectrumcollege in de bres voor De Warmste Week
  • Ma 8/12 Klein kopje, groot verhaal
  • Ma 8/12 Beringen - Mijnentocht voor het goede doel
  • Ma 8/12 Gemiddeld inkomen per gemeente
  • Ma 8/12 Beringen - Expo POT lokte veel volk

Kalender Beringen

Maandag
8
December

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

Workshop Handletteren

Workshop HandletterenVandaag In deze workshop leer je prachtige kaartjes en handgeschreven quotes creëren. Atelier E neemt je (…)
Maandag
8
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Maandag
8
December

ELAN Filmavonden: 'Voor de meisjes'

ELAN Filmavonden: 'Voor de meisjes'Vandaag Twee echtparen zijn al jaren bevriend met elkaar. Als hun puberdochters betrokken zijn bij (…)
Maandag
8
December

Digisessie: Google Translate/DeepL

Vandaag Taal hoeft geen barrière te zijn. In deze digisessie ontdek je hoe je met Google Translate (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Mandoline snijmachine Kerstboom Triumph Forest Frosted Bl
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 30% meer bezoekers aan 't Koersels Kapelleke
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie