Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

70 jaar Italiaanse migratie

Donderdag 12 mei 2016
70 jaar Italiaanse migratie - Beringen
Dit weekend wordt 70 jaar Italiaanse migratie herdacht in Beringen. Zeventig jaar terug, kort na de oorlog, kampte Italië met een grote werkloosheid. België had een tekort aan mankracht om in de mijnen de kolen te delven. Dit was de basis voor de eerste overeenkomst tussen de Belgische en de Italiaanse overheid over de rekrutering van mijnwerkers in Italië voor de Belgische steenkoolmijnen. De overeenkomst werd ondertekend op 23 juni 1946. Italië engageerde zich om, in samenwerking met de Belgische steenkoolmijnen, circa 50.000 Italiaanse arbeiders te rekruteren. De Belgische overheid engageerde zich om bij het mijnpatronaat een degelijke huisvesting en eenzelfde statuut als de Belgische mijnwerkers af te dwingen voor de Italiaanse mijnwerkers. Italië kreeg in ruil kolen voor zijn industrie. Dit jaar zal het 70 jaar geleden zijn dat de Italiaans-Belgische overeenkomst werd afgesloten. Deze overeenkomst heeft mee het uitzicht van Beringen veranderd. Tot vandaag wonen er 2.000 personen met Italiaanse roots in Beringen.
Centraal bij de herdenking staat de fototentoonstelling ’70 jaar Italiaanse migratie’ van Acli La Baracca (Koersel) in samenwerking met Acli Vlaanderen in het Casino Beringen van 14 mei tot 19 mei, vrij te bezoeken tijdens de openingsuren.
Recentste nieuws Beringen
  • Ma 19/01 Slaapzakken voor daklozen
  • Ma 19/01 Beringen - Fons Vanderheyden overleden
  • Ma 19/01 Beringen - Jos Meelberghs overleden
  • Ma 19/01 Beringen - Stad gaat wijk Waterstraat opwaarderen
  • Ma 19/01 Beringen - Kop eraf voor MIJN leven – de musical

Kalender Beringen

Maandag
19
Januari

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
19
Januari

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
19
Januari

ELAN Filmavonden: 'La Grazia'

ELAN Filmavonden: 'La Grazia'Vandaag Aan het einde van zijn ambtstermijn moet de Italiaanse president Mariano De Santis beslissen of (…)
Maandag
19
Januari

Wisselwerking: Angelique Treur

Wisselwerking: Angelique TreurVandaag Couleur Locale: tem 22 februari 2026. ‘Sinds 2015 volg ik avondschool Fotografie op CVO De (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
2 stereo boxen Te koop grote weide
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Freya (kattin)
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 70 jaar Italiaanse migratie
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie