Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

70 jaar mijnwerkers-brancardiers Paal

Vrijdag 27 mei 2022
70 jaar mijnwerkers-brancardiers Paal - Beringen
Dit weekend vieren de mijnwerkers-brancardiers van Paal feest. De vereniging bestaat 70 jaar en dat wordt zaterdag gevierd met een feest voor de leden en zondag met een expo. De mijnwerkers-brancardiers Paal werden in 1951 gesticht in de schoot van KWB Paal. Er werd aan de leden gevraagd om 20Bfr te betalen om zo de mijnwerkers te steunen voor hun werk in Lourdes. Een Lourdes bedevaart in die tijd kostte tussen de 1500 en 2100 Belgische frank. naargelang de periode want er waren toen nog drie bedevaarten per jaar. Hoewel men een beetje bezorgt was over het omgaan met de zieken en het samenwerken met de verpleegkundigen werd de eerste bedevaart een meevaller over de ganse lijn. Uiteraard vielen deze mannen met blauwe vest, blauwe broek en op hun hoofd de gebruikte puthelm en aan hun broeksriem een koperen mijnlamp op in het Franse bedevaartsoord. De rest is geschiedenis, de Limburgse diocesane is vandaag nog altijd een begrip en elke zomer trekken honderden zieken onder begeleiding van de mijnwerkers-brancardiers naar Lourdes.
De Paalse groep is na 70 jaar nog altijd een mooie en hechte groep onder leiding van voorzitter Dominique Aerts. "Het aantal mijnwerkers-brancariers steeg ieder jaar, met in de topjaren meer dan 600 leden. Momenteel hebben we nog een 120 leden waarvan 30 brancardiers. Maar ons doel is nog altijd het zelfde als 70 jaar geleden, we blijven ons inzetten voor de zwakken en de zieken", zegt Aerts. Wie kennis wil maken met de Paalse mijnwerkers-brancardiers moet zondag eens binnenspringen in de parochiezaal van Paal voor een mooie expo. Iedereen is welkom van 11u tot 17u.
70 jaar mijnwerkers-brancardiers Paal70 jaar mijnwerkers-brancardiers Paal70 jaar mijnwerkers-brancardiers Paal70 jaar mijnwerkers-brancardiers Paal
Recentste nieuws Beringen
  • Do 19/03 Beringen - Muziek en receptie Okra Paal
  • Do 19/03 Samenwerking goed voor extra jobs
  • Do 19/03 Beringen - Lezing over goed zien
  • Do 19/03 43,8 % gebruikt nooit openbaar vervoer
  • Do 19/03 Beringen - Firefighter Mountain Trail & Walk uitverkocht

Kalender Beringen

Donderdag
19
Maart

Pauline Stephan & Fatjona Maliqi

Pauline Stephan & Fatjona MaliqiVandaag Pauline Stephan, celliste, en Fatjona Maliqi, pianiste, ontmoetten elkaar in 2015 tijdens hun (…)
Donderdag
19
Maart

DIGIPUNT in WZC Corsala

DIGIPUNT in WZC CorsalaVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Vrijdag
20
Maart

Brihang: Cut op de set

Brihang: Cut op de setMorgen Na een rollercoaster die nu al meer dan twee jaar duurt, zoekt de grootmeester van het (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Terracotta potten Cd's naar keuze
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 70 jaar mijnwerkers-brancardiers Paal
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie