Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Vragen over aanmeldingssysteem kleuterscholen

Dinsdag 17 april 2018
Gemeenteraad
Vragen over aanmeldingssysteem kleuterscholen - Beringen
Op de gemeenteraad werd ook flink gedebatteerd over het aanmeldingssysteem voor kleuters in Beringen. De raadsleden Tijs Lemmens, Werner Janssen en Hilaire Poels stelden hier vragen over. "De realiteit toont aan dat er gewoon te weinig plaats is in het kleuteronderwijs tussen Paal-centrum, Paal-Heide, Beringen-Mijn, Beringen-centrum en Oude-Baan. Vooral de druk op de Paalse scholen is groot. De bevolkingsaangroei is zowel in het centrum als de deelgemeenten aanzienlijk geweest en de capaciteit van de kleuter-en basisscholen is blijkbaar niet gevolgd. Indien er 280 kinderen kandidaat zijn en er slechts voor 245 een stoeltje beschikbaar is in de eerste of tweede voorkeurschool, schort er iets aan de software of is er gewoon te weinig plaats", stelt Poels. Hilaire Poels stelde zelf een oplossing voor: "In de aanloop van de gemeenteraadsverkiezingen van 2012 stelde een CD&V-kandidaat voor om in Tervant terug met een wijkschooltje te starten. Ik heb in Tervant eens goed rondgekeken en heb volgende vier locaties weerhouden: Het bos waar de vroegere kleuterschool was gevestigd, de lokalen van de vroegere Volkstuin waar ooit nog schoollokalen geweest zijn en tot 2016 Open Hart was gevestigd of naast de nieuwe scoutslokalen in de Piloonstraat. Dit is de meest geschikte locatie qua infrastructuur met speelweide, ruimte, rust en natuur. Een vierde optie zijn de oude scoutslokalen naast De Kring. Deze staan leeg, het dak is in orde, er hoeft geen bouwvergunning worden aangevraagd, er is verwarming, alle nutsvoorzieningen zijn aanwezig en de stedenbouwkundige bestemming is openbaar nut. In overleg kan gebruik gemaakt worden van het zaaltje en de ruimte achter de kerk", zegt Poels. Ook Tijs Lemmens stelde over het probleem een aantal vragen aan de schepen van onderwijs en vroeg de gemeenteraad om de commissie welzijn en educatie zo snel mogelijk samen te roepen. En ook Werner Janssen (N-VA) vroeg een stand van zaken in het dossier.
Schepen van onderwijs en welzijn Thomas Vints
liet weten dat er volgende week een commissie komt. Hij vertelde ook nog dat er met de ouders en de schoolbesturen overleg is geweest en dat hij zoekt naar een oplossing voor iedereen.
Op de vraag van Poels voor een nieuwe school in Tervant kon de schepen niet positief antwoorden.
"Stad Beringen kiest binnen de huidige meerjarenplanning niet voor een uitbreiding van het aantal stedelijke scholen in Beringen maar voor een regierol waarbij we de bestaande schoolbesturen aanspreken op hun verantwoordelijkheid. Het oprichten van een nieuwe school vereist trouwens een zekere doorlooptijd bij betrokken instanties, zodat dit zeker niet haalbaar is tegen de start van het  komende schooljaar 2018-2019. Indien andere schoolbesturen bereid zijn om hier of elders inspanning te leveren om capaciteit bij te creëren zullen we hen hierin ondersteunen in hun zoektocht waar nodig", zei de schepen nog.

Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 12/11/'25Oudsbergen - Straatnaam Heihoevestraat voorlopig goedgekeurd
  • 11/11/'25Beringen - Vrijwillikgerskorps 'Samen sterk voor onze Stad'
  • 10/11/'25Oudsbergen - Oudsbergen past afvaltarieven aan volgens Plan30
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 17/04/'18 Beringen - Geen geluidsschermen aan de oostkant van E313
  • 17/04/'18 Beringen - Stationsstraat wordt voorrangsweg
  • 28/03/'18 Lommel - Voetbal, dialect, Ultimate Festival, windmolens...

Kalender Beringen

Donderdag
13
November

Ludmila Worobec – Witek & Artur Jaron

Ludmila Worobec – Witek & Artur JaronVandaag Ludmila Worobec – Witek en Artur Jaron vormen al jarenlang een duo. Ze concerteerden samen doorheen (…)
Donderdag
13
November

DIGIPUNT in WZC Corsala

DIGIPUNT in WZC CorsalaVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
14
November

De Maan & Decompagnie: Faust

De Maan & Decompagnie: FaustMorgen FAUST is een unieke ontmoeting tussen een ensemble van klassieke muzikanten van wereldniveau, de (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
29/09
Voor: michel en annette meykens

proficiat michel en annette,van yvo en nadia

yvo,nadia kenis-reynders
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Toetsenbord Elektrische koffiemolen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Hartverwarmende herfstactie
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Vragen over aanmeldingssysteem kleuterscholen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie