Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Beringse leerlingen niet naar Talentcenter

Maandag 5 februari 2024
Beringse leerlingen niet naar Talentcenter - Beringen
Limburg krijgt een tweede Talentcenter. Na het succes in Hasselt volgt nu Genk. Leerlingen tussen 12 en 14 jaar komen in klasverband naar zo’n Talentcenter en voeren er verschillende testen en proefjes uit die ontwikkeld werden door de Universiteit Gent. Het gaat bijvoorbeeld om een VR-spel dat ruimtelijk inzicht test, motorische en motivatietests en om cognitieve taal- en rekentesten. De leerlingen krijgen na afloop een gepersonaliseerd talentenrapport met daarin vrijblijvend de mogelijke studierichtingen die aansluiten bij hun interesses en talenten. Op deze manier krijgen ze wetenschappelijk onderbouwd studiekeuzeadvies waardoor ze meer geloof krijgen in hun eigen talenten en dus ongeacht sociale achtergrond en afkomst een positieve onderwijskeuze maken voor de toekomst. Dit jaar opent in Genk dus een tweede centrum. 
Ook in Beringen zou zo’n Talencenter welkom zijn want voor Beringse leerlingen van Spectrumcollege is verplaatsing naar Hasselt of Genk niet haalbaar. “Mocht het vervoer praktisch te regelen zijn aan een minimum kost dan zouden we meteen het Talentcentrum aan onze tweedejaars leerlingen willen voorstellen. Hélaas met het aantal klassen en het prijskaartje voor het busvervoer ligt een bezoek momenteel niet voor de hand”, zegt directeur Peter Bogaerts van Spectrumcollege campus Beringen Middenschool. 
Scholen, Centra voor Leerlingenbegeleiding (CLB’s) en leerkrachten doen al veel inspanningen om leerlingen goed te oriënteren. In de praktijk lukt dat echter niet altijd meteen goed. Elk jaar veranderen 18.000 leerlingen van richting omdat de oorspronkelijke keuze toch niet de juiste bleek. In de helft van de gevallen verandert de leerling van ASO naar TSO of BSO. Een latere overstap baadt al te vaak in een negatieve sfeer: leerlingen krijgen de indruk dat ze gefaald hebben, en worden sneller schoolmoe. Op die manier gaat talent verloren. (foto VOKA)
Recentste nieuws Beringen
  • Do 25/12 Beringen - Eindejaarsvraagjes
  • Do 25/12 Zalig Kerstfeest
  • Do 25/12 Kerstmis anno 1925
  • Do 25/12 Beringen - Nikkie De Maggio
  • Do 25/12 Beringen - Inge De Leger

Kalender Beringen

Donderdag
25
December

Kerstmis met 't KAFKOOR

Kerstmis met 't KAFKOORVandaag Op Kerstdag 25 december zingt ‘t KAFKOOR in de kerk van Stal tijdens de Kerstviering. Ze zingen (…)
Vrijdag
26
December

be-MINE on-ICE

Morgen be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Zaterdag
27
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEbe-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Overgordijnen Donsjas - Merk Armani - Maat 38
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Beringse leerlingen niet naar Talentcenter
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie