Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Consensus over bestrijding processierups

Maandag 25 mei 2020
Gemeenteraad
Consensus over bestrijding processierups - Beringen
Groen deed op de gemeenteraad een voorstel om de bestrijding van de processierupsen op een meer duurzame manier aan te pakken. Nu gebeurt dat met het product Foray 488. Dit bevat de bacterie Bacillus thuringiensis, die de darmwand van de eikenprocessierupsen aantast waardoor de processierupsen stoppen met eten en uiteindelijk bezwijken. ‘Het blijft echter niet bij de eikenprocessierupsen die aangetast worden door de bacterie in Foray 48B, ook andere rupsen en insecten worden erdoor getroffen. Deze manier om de eikenprocessierups te bestrijden is daarom verre van ideaal. Samen met de bestrijding van de eikenprocessierups worden namelijk ook een hele reeks andere rupsen en insecten gedood, die helemaal geen ongemakken veroorzaken voor de mens. Dit verstoort de biodiversiteit’, legt Kobe Snyers (fractieleider voor Groen Beringen) uit.
Daarom stelt Groen Beringen op de gemeenteraad voor dat de stad het gebruik van Foray 48B, of andere producten gebaseerd op de bacterie Bacillus thuringiensis, drastisch inperkt. Daarnaast stelt Groen Beringen voor dat de stad een preventieplan opmaakt waarin gefocust wordt op meer duurzame preventieve beschermingsmaatregelen tegen de eikenprocessierups, zoals diens natuurlijke vijanden en biodiversiteit.
"Onderzoek wijst uit dat vooral een omgeving met een rijke variatie aan wilde planten en diersoorten een garantie biedt tegen de verspreiding van eikenprocessierups. Onder meer vleermuizen, koolmezen, pimpelmezen, boomklevers, koekoeken, lieveheersbeestjes en sluipwespen zijn natuurlijke vijanden van de processierups. Het is dus belangrijk om deze dieren aan te trekken met nestkastjes, beplanting…", zegt Snyers nog.
Jean Vanhees (CD&V) gaf Kobe een antwoord:
"De stad Beringen is vier jaar geleden begonnen met de afbouw van de preventieve bestrijding.
We hebben nu 150 locaties die we bestrijden ten opzichte van 300 vier jaar geleden. Het product dat we gebruiken is helemaal perfect in orde en biologisch. Daarnaast is er ook nog een milieuvriendelijke manier van bestrijden", zegt Vanhees.
Ondertussen zijn de eerste meldingen al binnenkomen over hinder van de eikenprocessierups en kan de curatieve behandeling aanvatten.
"Hopelijk valt dit mee, na de stijging van vorig jaar. We gingen toen van curatieve bestrijding op slechts 3 plaatsen in 2018 naar meer dan 100 in 2019. Voor dit jaar is de kost van curatieve bestrijding geraamd op 35000 euro, waar de preventieve bestrijding slechts ongeveer 3000 euro kost.  Naast het afbouwen van de bestrijding met Foray 48B, werkt onze groendienst ook intensief aan andere bestrijdingsmanieren. We hebben dit jaar in de Nijverheidsstraat een bloembollenmengsel aangeplant, dat nuttige insecten, die de eikenprocessierups kunnen bestrijden, aantrekt. Die insecten trekken op hun beurt vogels aan die eveneens rupsen bestrijden. Op de planning voor dit jaar staat ook een nestkastenproject geprogrammeerd, waarbij we het effect volgend jaar zullen kunnen zien. Dit wordt voorzien in het bos in de Eikenstraat, het park van de directeur en het park van Beverlo. Hetgeen Kobe Snyers voorstelt, is wat we momenteel al doen. We zitten helemaal op dezelfde golflengte. Daarom is een stemming voor dit punt niet nodig", zegt Vanhees nog. Er werd uiteindelijk dan ook geen stemming gevraagd.

Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 20/03/'26Lommel - Bezorgdheid over tekort aan huisartsen in Lommel
  • 19/03/'26Lommel - Vraag rond AI-beleid in Lommel roept discussie op
  • 17/03/'26Hamont-Achel - Groen licht voor ruimtelijke handhaving
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 25/05/'20 Beringen - Stad koopt KMO-grond
  • 25/05/'20 Beringen - Drie nieuwe straatnamen
  • 14/05/'20 Peer - Gemeenteraad keurt steunmaatregelen goed

Kalender Beringen

Zondag
22
Maart

Tweedehandsbeurs kinderartikelen

Tweedehandsbeurs  kinderartikelenVandaag Wil je spullen verkopen zoals baby-en kinderartikelen, speelgoed, boeken... of ben je op zoek naar (…)
Zondag
22
Maart

Moeder(s) - Dreieck. Triangle. Driehoek.

Moeder(s) - Dreieck. Triangle. Driehoek.Vandaag Dreieck.triangle.driehoek is een euregionaal collectief van vrouwelijke kunstenaars uit de Euregio (…)
Zondag
22
Maart

Art Lutgart: Laila Vaes

Art Lutgart: Laila VaesVandaag ‘Ik ben een geschoold kunstenaar in tekenen en grafiek maar autodidactisch in het verwerken van (…)
Zondag
22
Maart

Primavera Wijndegustatie

Primavera WijndegustatieVandaag Op zondag 22 en maandag 23 maart openen we de deuren voor twee dagen proeven. Een honderdtal (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Aanbeeld 40 kg Arrow uitlaat Vespa GTS 300 supersp
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Consensus over bestrijding processierups
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie