Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Boek: HOU(T) ME VAST

Donderdag 7 oktober 2021
Nieuwe boeken
Boek: HOU(T) ME VAST - Beringen
Dichter-schilder Paul Frison uit Paal blijft ook na zijn dood de strijd tegen kanker verderzetten. Paul, partner Ani Theré en nog enkele andere kunstenaars zijn verantwoordelijk voor de illustraties in het nieuwste boek van Johan Swinnen. Midden in de coronaperiode heeft kankeronderzoeker Johan Swinnen, gekend van zijn looptochten naar Compostela en Rome, weer een warme solidariteitsactie op poten gezet. Mensen konden een figuurtje van hout, een hou(t)vastje schenken aan een kankerpatiënt, of aan iemand die wat houvast kan gebruiken. Een hebbeding om vast te houden op momenten dat het even wat moeilijker gaat. Want hoe vaak zeggen we niet 'hout vasthouden'. Intussen werden er meer dan 1000 hou(t)vastjes opgedragen. Elk exemplaar werd met veel zorg gemaakt in Den Ateljee, een activiteitencentrum voor volwassen personen met een beperking. Voor iedereen aan wie een 'hou(t)vastje' werd opgedragen, liep Johan een kilometer. Elk weekend de afstand van ongeveer een marathon. Elke etappe vormde een letter. Zo schreef Johan al lopend een boodschap in het landschap.
"Het doet je wat te weten dat je elke kilometer loopt voor iemand specifiek. Iemand aan wie een hou(t)vastje werd opgedragen als teken van ‘kijk, ik denk aan jou, ook in moeilijke tijden’ ", zegt Johan Swinnen.
Het relaas van deze actie verschijnt vandaag in een boek ‘HOU(T) ME VAST’. Het boek beschrijft op een onderhoudende en anekdotische wijze iedere etappe en is rijkelijk geïllustreerd met kleurenfoto’s en bijpassende gedichten en kunstwerken. Voor deze artistieke bijdragen kon Johan rekenen op een enthousiaste samenwerking met een kunstenaarscollectief (Luce Rutten, Paul Frison, Ani Theré, Elisabeth De Ridder, Jos Bollen, Leen Jacobs en Katleen Leeuws), alsook Johans zoon Pieter.
"Als kunstenaar een ‘kaderfunctie’ krijgen in de strijd tegen de vermaledijde ziekte die jou of je naasten ooit een hak zette, dat stemt dankbaar. Want wat is er mooier dan met je creatieve passie iets zinvols te scheppen uit je ervaringen en daarmee anderen wat steun en troost te kunnen bieden?’, zegt Luce Rutten in naam van de kunstenaars.
Het boek telt 104 pagina’s en is verkrijgbaar via de webwinkel van www.delangetocht.be en op Johans lezingen. Kostprijs is 25 euro. De opbrengst van dit boek komt, net zoals dat van de ‘hou(t)vastjes’, ten goede aan projecten waarmee de HOU(T) ME VAST-actie kankerpatiënten en hun naasten houvast wil bieden. Er kunnen ook nog steeds ‘hou(t)vastjes’ opgedragen worden. De kilometers spaart Johan even op voor een extra lange looptocht. Meer informatie over deze actie: www.delangetocht.be/hout-me-vast
Nieuwere berichten in 'Nieuwe boeken'
  • 23/11/'25Beringen - Schrijfsels van Fred Klee
  • 16/11/'25Beringen - Cockerstreken (deel 2)
  • 11/11/'25Beringen - Voorstelling boek 'Het geheim in de holle boom'
Oudere berichten in 'Nieuwe boeken'
  • 05/10/'21 Uit je kot: Wandelen in Limburg
  • 20/09/'21 Beringen - Handel en wandel in Beverlo
  • 26/08/'21 Beringen - De lichtjaren van Jens Meijen

Kalender Beringen

Maandag
8
December

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

Workshop Handletteren

Workshop HandletterenVandaag In deze workshop leer je prachtige kaartjes en handgeschreven quotes creëren. Atelier E neemt je (…)
Maandag
8
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Maandag
8
December

ELAN Filmavonden: 'Voor de meisjes'

ELAN Filmavonden: 'Voor de meisjes'Vandaag Twee echtparen zijn al jaren bevriend met elkaar. Als hun puberdochters betrokken zijn bij (…)
Maandag
8
December

Digisessie: Google Translate/DeepL

Vandaag Taal hoeft geen barrière te zijn. In deze digisessie ontdek je hoe je met Google Translate (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Winter donsdeken 2 stereo boxen
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Boek: HOU(T) ME VAST
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie