Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Borealis kiest voor circulaire economie

Dinsdag 1 december 2020
Borealis kiest voor circulaire economie - Beringen
Borealis verwijdert plastic wegwerpbekers op zijn vier sites (waaronder Beringen) in België in het kader van een 'close-the-loop'-pilootproject. Het project steunt op de principes van ‘Verminderen – Hergebruiken – Recycleren’ en vermindert het gebruik van plastic materialen met een factor 20.
1,5 miljoen wegwerpbekers worden vervangen door 30.000 herbruikbare lichtgewicht bekers, verzameld en gewassen voor hergebruik alvorens ze uiteindelijk gerecycleerd worden. De bekers kunnen mechanisch gerecycleerd worden tot hoogwaardig recyclaat dat geschikt is om opnieuw bekers van te maken binnen dit systeem. Zo wordt de recyclagekringloop gesloten. De bekers zijn individueel voorzien van unieke RFID-chips (Radio Frequency Identification), zodat de hergebruikcyclus van elke beker kan worden gevolgd. Dankzij deze digitalisering kan het systeem verder geoptimaliseerd worden, bijvoorbeeld door te analyseren hoeveel bekers er gebruikt zijn en door het aantal in omloop eventueel te verminderen. Wanneer bekers uit de kringloop voor hergebruik worden gehaald (bijvoorbeeld wegens slijtage of schade), gaan ze over naar de kringloop voor materiaal.
"Het leven vraagt om vooruitgang. Alleen door de daad bij het woord te voegen kunnen we de hele waardeketen inspireren om samen met ons kringlopen te sluiten. Als industrie is het van cruciaal belang dat we onze verantwoordelijkheid opnemen voor waar plastics terechtkomen. Het dubbel gesloten kringloopsysteem is weer een stap om de hoeveelheid plasticafval te verminderen. Het is zo dat we voortdurend innoveren om duurzamer leven mogelijk te maken", stelt het bedrijf. (foto © Borealis)
Recentste nieuws Beringen
  • Zo 21/12 Beringen - François Husson (1950-2025)
  • Zo 21/12 Soulmates: 21 december '25
  • Za 20/12 Beringen - Kerstvieringen in Beringen
  • Za 20/12 Bart De Wever viert kerstmis
  • Za 20/12 Beringen - Geen verbod op verkoop van vuurwerk

Kalender Beringen

Zondag
21
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Zondag
21
December

Natuurspeurdertjes...

Natuurspeurdertjes...Vandaag ... - 'Winterwonderen en kerstmagie.' Avontuur in de natuur voor mini-natuurhelden van 4 tot 7 (…)
Zondag
21
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Zondag
21
December

AMUSE Magic Moments 2025

AMUSE Magic Moments 2025Vandaag Op zondag 21 december zetten we de winter feestelijk in tijdens onze allereerste MAGIC (…)
Zondag
21
December

Italiaanse specialiteiten

Italiaanse specialiteitenVandaag Marktwagen met delicatessen vanuit Calabrië, speciale kersteditie
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Solomio deken wol Toetsenbord
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Borealis kiest voor circulaire economie
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie