Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Cameranetwerk in aanbouw

Woensdag 14 maart 2018
‘Een veilige buurt is en blijft onze prioriteit’, hiermee neemt de voorzitter van de lokale politie Beringen/Ham/Tessenderlo een duidelijke stelling in over het veiligheidsbeleid binnen de politiezone. "En ja, ook camera’s horen hier bij". Dit staat vandaag te lezen in een persbericht van de politie Beringen-Ham-Tessenderlo als reactie op de discussie op de gemeenteraad dat Beringen slechts 3 camera's heeft. Op 15 plaatsen in de politiezone zullen er dit jaar nog ANPR-camera’s staan. Deze camera’s die nummerplaten herkennen en registreren worden in eerste instantie geïnstalleerd aan de grenzen van de politiezone en aan de oprittencomplexen van Ham en Paal. Camera’s op de gemeentegrenzen met Heusden-Zolder en Leopoldsburg worden geplaatst in samenwerking met de naburige politiezones.
Waarom nu pas?
"Sinds begin maart is het mogelijk om in te stappen in een nieuw raamcontract van de federale politie. Door hierop te wachten, plukken we de voordelen van dit initiatief: we kopen nieuwere technologie, met betere en intelligentere camera’s (met ook kleur- en merkherkenning van de voertuigen). Bovendien sluiten we ineens aan op de nationale databank. Zo krijgen we ook toegang tot de beelden van alle andere politiediensten (en andersom) en het federale cameranetwerk", zegt waarnemend korpschef Geert Wouters.
Het korps werkt momenteel ook samen met S-Lim (Smart Regio Limburg). Binnen S-Lim werken 44 Limburgse gemeenten samen om van Limburg een betere en aantrekkelijkere samenleving te maken door inzet van technologie en innovatie. De stad Beringen werd, samen met Lommel en Genk, weerhouden als een van de 3 pilootgemeenten om op een slimme manier bewakingscamera’s te kunnen inzetten.
"Als eerste opdracht wordt er gewerkt aan de invoeren van een cameraplan voor de volledige site B-Mine. Hiervoor is reeds 70.000 euro opgenomen in de begroting van de stad Beringen. In combinatie met de reeds beschikbare en nog aan te kopen of te leasen mobiele bewakingscamera’s moet ook deze investering bijdragen aan de preventie van veiligheidsproblemen binnen de 3 gemeenten van de politiezone", zegt Geert Wouters nog. 
Recentste nieuws Beringen
  • Di 23/12 Beringen - Dode bij brand in Schaffen
  • Di 23/12 Aan dhr. Johan Hendrik van Dale
  • Di 23/12 Eén op tien gezinnen feest niet
  • Di 23/12 2 op 5 heeft geen digitale vaardigheden
  • Di 23/12 Beringen - Kersttoneel 't Klavertje Koersel

Kalender Beringen

Dinsdag
23
December

OZI, Het Grote Jungle Avontuur

OZI, Het Grote Jungle AvontuurVandaag De nieuwsgierige orang-oetan Ozi leeft hoog in het regenwoud en deelt haar avonturen als (…)
Dinsdag
23
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van (…)
Woensdag
24
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeMorgen Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Cd's naar keuze Donsjas - Merk Armani - Maat 38
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Cameranetwerk in aanbouw
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie