Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Drie jaar TODI gevierd met mocktails onderwater

Dinsdag 29 oktober 2019
30 jaar mijnsluiting Beringen
Drie jaar TODI gevierd met mocktails onderwater - Beringen
Drie jaar geleden op 28 oktober opende in Beringen het duikcentrum TODI. Symbolisch want het was op die dag dat in 1989 dat de Beringse mijn sloot. Reeds 3 jaar maakt TODI deel uit van het Beringse landschap. Aanvankelijk gestart als indoor duik- en snorkelcentrum en ondertussen uitgegroeid tot een all-weather activiteit met internationale uitstraling. "TODI zelf ademt het mijnverleden uit met een gebouw dat bestaat uit twee indikkers. Deze dienden om het water van de kolenwasserijen van slib te ontdoen. De indikkers zijn onderdeel van het beschermende erfgoed. Het was ook de inspiratie voor de aankleding van de TODI Brasserie en de decoratieve elementen in het bassin. Foto’s van de mijnwerkers prijken op onze muren. Deze mannen genoten na het harde mijnwerken van een verfrissend drankje", zegt Dirk Heylen. Als eerbetoon aan de mijnwerkers werd gisteren weer een nieuwe stunt uitgehaald. Zo was er een onderwaterbar met mocktails.
Burgemeester Vints dook samen met Dirk Heylen en Wouter Schoovaerts, de twee CEO's van TODI, naar de bar. De mijnsluiting bracht niet enkel uitdagingen met zich mee. Het creëerde veel nieuwe opportuniteiten op de be-MINE site, ook voor TODI die vandaag mooie resultaten kan voorleggen.
"Door de gezonde waterkwaliteit groeide het aantal tropische zoetwatervissen ondertussen uit tot meer dan 5.000 exemplaren. Ons bezoekersaantal blijft stijgen en de waardering van onze klanten is zeer hoog. Uit een enquête blijkt dat meer dan 98% van onze bezoekers graag terug komt. Ze genoten voornamelijk van de beleving, de vissen en de onderwaterdecoratie. Dat resulteert in een algemene stijging van 30% meer bezoekers ten opzichte van 2018.
 Het aantal duikers steeg met 25 % sinds vorig jaar en 44% sinds het eerste jaar. Het aantal snorkelaars kent een stijging van 38% in vergelijking met 2018 en maar liefst 155% sinds de opening", zeggen Wouter en Dirk trots.
Een duikinitiatie blijft een activiteit die hoog op ieders verlanglijstje staat. Deze tendens zet zich jaarlijks verder. In 2019 stegen de duikschoolresultaten met 33% ten opzichte van 2018.
 TODI kent een internationale uitstraling en ontvangt naast bezoekers uit eigen land voornamelijk duikers en snorkelaars uit Nederland, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg en het Verenigd Koninkrijk. En dan is er nog de zeemeerminnenschool. "Met meer dan 160 deelnemende zeemeerminnen is de jaarlijkse Merconvention reeds aan z’n 3de editie toe. Dit magische evenement vindt plaats bij TODI op 16 en 17 mei 2020 en trekt zeemeerminnen en -mannen van over de hele wereld aan: van Israël en Finland tot Amerika en Australië, zeggen de uitbaters tot slot. Bekijk ook nog het fotoverslag van Jean Beerten via deze link.
Drie jaar TODI gevierd met mocktails onderwaterDrie jaar TODI gevierd met mocktails onderwaterDrie jaar TODI gevierd met mocktails onderwaterDrie jaar TODI gevierd met mocktails onderwater
Nieuwere berichten in '30 jaar mijnsluiting Beringen'
  • 25/11/'19Beringen - Winterwandeling van de vrienden
  • 20/11/'19Beringen - Kerstconcert in teken van 30 jaar mijnsluiting
  • 11/11/'19Beringen - Applaus voor 'MIJNvrouw'
Oudere berichten in '30 jaar mijnsluiting Beringen'
  • 28/10/'19 Beringen - Muziek in de kerk
  • 28/10/'19 Beringen - Door de galmgaten van de tijd
  • 28/10/'19 Beringen - Wij zijn uitgebold!

Kalender Beringen

Zondag
21
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Zondag
21
December

Natuurspeurdertjes...

Natuurspeurdertjes...Vandaag ... - 'Winterwonderen en kerstmagie.' Avontuur in de natuur voor mini-natuurhelden van 4 tot 7 (…)
Zondag
21
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Zondag
21
December

AMUSE Magic Moments 2025

AMUSE Magic Moments 2025Vandaag Op zondag 21 december zetten we de winter feestelijk in tijdens onze allereerste MAGIC (…)
Zondag
21
December

Italiaanse specialiteiten

Italiaanse specialiteitenVandaag Marktwagen met delicatessen vanuit Calabrië, speciale kersteditie
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Cd's naar keuze Eetkamer tafel
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Drie jaar TODI gevierd met mocktails onderwater
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie