Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Eerste dichtbundel voor Jens Meijen

Dinsdag 5 november 2019
Nieuwe boeken
Eerste dichtbundel voor Jens Meijen - Beringen
Het wordt een spannende en vooral drukke week voor Jens Meijen uit Paal. Deze week verschijnt zijn eerste dichtbundel 'Xenomorf'. Woensdag is hij te gast op het Debutantenbal in Gent, donderdag is hij te gast op de boekenbeurs in Antwerpen en vrijdag is er de officiële voorstelling in Leuven. Jens is afgestudeerd als letterkundige en werkt als assistent en doctoraats- onderzoeker in de politieke wetenschappen aan de KU Leuven. Daarnaast is hij journalist en recensent bij HUMO en De Morgen, redacteur bij Greenpeace Belgium en lid van de kernredactie van literair tijdschrift DW B. In 2016 werd hij de eerste Jonge Dichter des Vaderlands van België.
Xenomorf is dus een dichtbundel om naar uit te kijken. "De aarde is stervende: de poolkappen smelten, de oceanen zijn vervuild, onze longen worden langzaam bruin van de luchtverontreiniging. Orkanen, bosbranden en andere natuurrampen vliegen ons om de oren. Meedogenloze dictators worden verkozen. Woede overheerst het maatschappelijk debat. Tegelijkertijd verliezen woorden hun rijkdom aan betekenissen, hun gelaagdheid sterft langzaamaan af en ons taalgevoel verschrompelt. Alles moet steeds sneller gaan, alles moet maximaal productief zijn, alles moet opbrengen, renderen, opleveren". In Xenomorf tekent Jens Meijen hiertegen verzet aan.
"Jens Meijen slaagt erin om woorden te vinden die vreugde veroorzaken. Grote vreugde zelfs, want wonderlijker en prikkelender dan in deze bundel zal poëzie niet gauw worden", zegt auteur-dichter Peter Verhelst lovend.
Nieuwere berichten in 'Nieuwe boeken'
  • 23/11/'25Beringen - Schrijfsels van Fred Klee
  • 16/11/'25Beringen - Cockerstreken (deel 2)
  • 11/11/'25Beringen - Voorstelling boek 'Het geheim in de holle boom'
Oudere berichten in 'Nieuwe boeken'
  • 29/10/'19 Beringen - 'Tussen Pergamijn', dichtbundel van Luce Rutten
  • 23/10/'19 Beringen - De zomer van 1939: een heerlijke tijdreis
  • 08/10/'19 Beringen - 'Cry Baby': eerste roman van Lut Geypens

Kalender Beringen

Zondag
21
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Zondag
21
December

Natuurspeurdertjes...

Natuurspeurdertjes...Vandaag ... - 'Winterwonderen en kerstmagie.' Avontuur in de natuur voor mini-natuurhelden van 4 tot 7 (…)
Zondag
21
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Zondag
21
December

AMUSE Magic Moments 2025

AMUSE Magic Moments 2025Vandaag Op zondag 21 december zetten we de winter feestelijk in tijdens onze allereerste MAGIC (…)
Zondag
21
December

Italiaanse specialiteiten

Italiaanse specialiteitenVandaag Marktwagen met delicatessen vanuit Calabrië, speciale kersteditie
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Solomio deken wol Warme winterjas van Taifun
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Eerste dichtbundel voor Jens Meijen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie