Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Eerste Vlaamse renteloos renovatiekrediet

Vrijdag 12 februari 2021
Eerste Vlaamse renteloos renovatiekrediet - Beringen
Onesto Kredietmaatschappij uit Beringen kent het eerste Vlaamse renteloos renovatiekrediet toe dat de Vlaamse Regering recent lanceerde. Op dit krediet (tot 60.000 euro) kunnen nieuwe eigenaars van een woning of appartement beroep doen sinds 1 januari 2021. De 35-jarige Limburgse Claudia Garcia-Paz, een alleenstaande mama van twee, is de eerste ontlener. “Iedereen moet in een goede, energiezuinige woning kunnen wonen. Niet alleen mensen met een groot vermogen of een hoog inkomen. Vandaar dat Onesto met dit renteloos renovatiekrediet écht aan de slag gaat en daarnaast sterk inzet op begeleiding", zegt Hans Vermeulen, directievoorzitter van Onesto Groep.
 “Als alleenstaande is het extra moeilijk om een degelijk huis te kopen”, aldus Claudia. “Via Onesto kreeg ik toch een betaalbare lening. Ze vertelden me bovendien dat Vlaanderen de rente van het renovatiekrediet op zich zou nemen, als ik grondig renoveer. En dat gaan we doen: van een EPC-label F naar minstens een C-label. Daardoor kunnen we nu toch echt een grote stap vooruit zetten met ons gezin, in ons nieuwe huis in Maasmechelen.”
“Wij hebben in dit verhaal als kredietinstelling een belangrijke rol te spelen”, aldus Vermeulen. “De aankoop van een woning is een écht sleutelmoment. Als er dan niet wordt nagedacht over de renovatie, dan dreigen woningen nog tientallen jaren energie te verslinden.”
Verder wilt Onesto, samen met de Vlaamse Overheid, de maatschappelijke relevantie van de maatregel in de kijker zetten.
“Renoveren kost geld en is voor veel mensen een grote financiële inspanning. Dat is ook zo voor Claudia. Daarom hebben we sinds 1 januari het renteloos renovatiekrediet tot 60.000 euro in het leven geroepen om hen daar een extra duw in de rug bij te geven. Als we op kruissnelheid naar 95.000 renovaties per jaar willen gaan, moeten we het mensen gemakkelijker maken om te renoveren. Zo zorgen we er ook voor dat hun energiefactuur daalt, het wooncomfort stijgt, maar we stimuleren ook de economische activiteiten in de bouwsector die nu bijzonder hard getroffen wordt door de coronacrisis”, stelt Vlaams minister van Energie Zuhal Demir.
Wie een woning met een slechte energieprestatie koopt en binnen de vijf jaar de energieprestatie daarvan aanzienlijk verbetert, zal aansluitend bij het hypothecair krediet voor de verwerving van het pand, ook een renteloos renovatiekrediet kunnen afsluiten. De kredietinstellingen Argenta, Axa, Belfius, BNP-Paribas, CKV, Crelan, DVV verzekeringen, Hypostart, KBC, Onesto Kredietmaatschappij, Triodos en vdk bank staan nu al klaar om geïnteresseerden te helpen. Andere banken zullen volgen in de loop van het voorjaar van 2021. Voor meer info: energiesparen.be/renteloos-renovatiekrediet.
Recentste nieuws Beringen
  • Do 25/12 Beringen - Eindejaarsvraagjes
  • Do 25/12 Zalig Kerstfeest
  • Do 25/12 Kerstmis anno 1925
  • Do 25/12 Beringen - Nikkie De Maggio
  • Do 25/12 Beringen - Inge De Leger

Kalender Beringen

Donderdag
25
December

Kerstmis met 't KAFKOOR

Kerstmis met 't KAFKOORVandaag Op Kerstdag 25 december zingt ‘t KAFKOOR in de kerk van Stal tijdens de Kerstviering. Ze zingen (…)
Vrijdag
26
December

be-MINE on-ICE

Morgen be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Zaterdag
27
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEbe-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Donsjas - Merk Armani - Maat 38 Toetsenbord
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Eerste Vlaamse renteloos renovatiekrediet
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie