Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Erfgoedpremie van 2 miljoen euro voor be-Nature

Woensdag 25 januari 2023
Erfgoedpremie van 2 miljoen euro voor be-Nature - Beringen
Matthias Diependaele, Vlaams minister van Onroerend Erfgoed, kent via agentschap Onroerend Erfgoed een premie van 2 miljoen euro toe voor de realisatie van het project be-Nature op de mijnsite van Beringen. Eerder had Toerisme Vlaanderen ook al 5 miljoen vrijgemaakt. Het openbaar onderzoek over de aanvraag van de omgevingsvergunning start trouwens morgen. "De toekomst van kolenwasserijen 1 en 3 is dankzij het project be-Nature verzekerd. De bescherming van beide monumenten werd in 2020 gedeeltelijk opgeheven om alle pistes voor het herbestemmingsproject open te laten. Een openbaar onderzoek en heel wat consultatierondes later beslissen we om de kolenwasserijen te behouden als beschermd erfgoed", zegt de minister.
Het project start van een restauratieprincipe waarbij de lokale natuur gecontroleerd wordt binnengebracht in een gedeelte van het mijnerfgoed. Het resultaat is een samenspel tussen natuur en erfgoed. De gedeeltelijke opheffing van de bescherming wordt stopgezet. Van een volledige sloop van de bovenbouw is geen sprake meer: een gedeelte van de kolenwasserijen wordt gericht ontmanteld met behoud van de belangrijkste erfgoedinstallaties. De eerste, meest beeldbepalende, traveeën van kolenwasserij 1 worden casco gerestaureerd. Kolenwasserij 3 blijft behouden en zal op termijn een herbestemming krijgen. Het project voorziet een belevingsparcours, zodat bezoekers een uniek traject kunnen afleggen doorheen de kolenwasserijen.
Karolien Sas, algemeen directeur be-MINE: "De kolenwasserijen worden met respect voor het verleden opnieuw toegankelijk gemaakt voor bezoekers, met een fietspad via de historische kolensporen, een belevingswandeling doorheen het hart van het gebouw en een 360°-uitkijkpunt in de kapeltoren, het hoogste plekje van de mijnsite.” De werken op het terrein van be-MINE in Beringen zullen ruim een jaar duren en moeten tegen eind 2024 klaar zijn.
Tom Vanham, Algemeen Directeur van de Limburgse investeringsmaatschappij LRM: “Het is belangrijk dat er na dertig jaar leegstand opnieuw iets zal gebeuren met en in de Kolenwasserijen 1 en 3. be-MINE nv wil dat dit iconisch volume publiek toegankelijk wordt, zowel voor de Beringenaar als de vele bezoekers die ieder jaar naar de site komen. Erfgoed op een duurzame manier herbestemmen, vraagt veel studie- en voorbereidingswerk, en is daarnaast ook een heel dure aangelegenheid. We zijn de Vlaamse minister van Erfgoed, de heer Matthias Diependaele, en het agentschap Onroerend Erfgoed, dan ook bijzonder erkentelijk voor hun niet-aflatende steun en de toegezegde premie van 2 miljoen EUR. Om de financiering sluitend te maken kijken we bovendien niet enkel naar subsidies, maar willen we ook economische activiteiten een plaats geven in het gebouw.”
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 28/08 Beringen - Ontbijt Middenstand Paal bij Albrecht & Co
  • Vr 28/08 Beringen - Everzwijnen op Kioskplein
  • Vr 28/08 Beringen - HSC Beringen geeft forfait voor 2 wedstrijden
  • Vr 28/08 Beringen - Starters kunnen handelspand huren aan lagere prijs
  • Vr 28/08 Beringen - Ivo Henkens toont glaskunt in Art Lutgart

Kalender Beringen

Vrijdag
28
Augustus

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026Vandaag Gezellig fietsen in en rond Koersel. Antwoorden zoeken en mooie prijzen winnen! Formulieren te (…)
Vrijdag
28
Augustus

Toon gezet - Samen klinkt beter!

Toon gezet - Samen klinkt beter!Vandaag Hou jij van zingen in groep en heb je zin in een gezellige, verbindende avond vol muziek? Kom (…)
Zaterdag
29
Augustus

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026Morgen Gezellig fietsen in en rond Koersel. Antwoorden zoeken en mooie prijzen winnen! Formulieren (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
16/07
Voor: Frans Jonkers

Innige deelneming, veel sterkte

Hilde Vandenbon
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Horman garagepoort Tafelzaagmachine
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Erfgoedpremie van 2 miljoen euro voor be-Nature
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie