Het Zorghuis Limburg in Koersel moet het met minder subsidies stellen en daarom springt Lutgart Kaerts in actie. Letterlijk want zijn springt op de fiets om geld in het laatje te krijgen.
"Ik wil de bekendheid van het Zorghuis Limburg vergroten door mijn actie te verspreiden via mail, bericht, flyer en een babbel. Ik vind het initiatief Zorghuis erg mooi en ik vind dat dit veel meer aandacht nodig heeft omdat het iets is waar Limburg en zeker ook Beringen erg trots op mogen zijn! Het is te veel erg onbekend. Ik wil daarom geld inzamelen".
Lutgart is één van de vele vrijwilligers en weet uit eerste hand hoe waardevol de centjes zijn die nodig zijn voor het Zorghuis.
"Eerst dacht ik aan een aankoop van nieuwe handdoeken in de keuken en in de badkamer.
Er staat ook een elektrische duofiets die ik gebruik samen met een gast. Deze duofiets heeft dringend onderhoud en herstel nodig om beter te kunnen rijden. Heel waarschijnlijk moet er een nieuwe batterij in.
De gasten genieten van een fietstochtje of een korte wandeling met mij. Een extra bank achter in de tuin, gericht naar de vallei van de Zwarte Beek en eventueel een handige verrekijker om ver te kijken naar dit weidse landschap. Dat was mijn plan om geld in te zamelen".
Een goed gevoel
Lutgart wil als vrijwilligers de mensen een goed gevoel geven door te luisteren en er te zijn.
"We zitten hier samen en vaak gaan de gesprekken over het ziek zijn, voor iedereen anders, we babbelen, we luisteren, we lachen… we zijn hier samen en de mensen voelen zich goed hier. Ik zit daar niet altijd bij want ik ben dan bezig in de keuken en hoor hen. Er zijn ook momenten dat ik er wel bij ben.
Waarom ben je vrijwilliger geworden?
Ik ben met pensioen en dacht dat het misschien fijn zou zijn om met iemand te gaan wandelen. Terwijl de vrijwilliger in het Zorghuis bezig is met zijn taken in en rond het huis zou ik kunnen gaan wandelen met een gast als deze dat wil. Ik maak kleine wandelingen naast de gast met of zonder rollator of achter de gast in een rolstoel. Soms wandelen we met ons twee en soms met meer… Al snel zag ik dat er meer hulp nodig was en zette ik me verder in.
In het Zorghuis is elk uur, elke dag een vrijwilliger aanwezig".
Wat hoop je zelf uit deze actie te halen?
"Ik heb nog nooit zo’n actie gedaan. Ik hoor en lees dat anderen zoiets durven en daar heb ik wel bewondering voor. Ik wilde niet gewoon toekijken en afwachten om te zien wat er gaat gebeuren. En dus wilde ik dit wel eens graag proberen en hoop dat ik dit tot een goed einde kan brengen. Ik kreeg heel veel steun van mijn dochter. Zij maakte een website en flyers voor mij.
Voor de meesten is het maar een kleine actie maar ik geloof dat het wel een groot effect kan hebben voor het Zorghuis Limburg. Ondertussen voel ik wel hoeveel dit voor mij en het ZHL betekent.
Ik beloof dat elke euro naar ZHL gaat.
Elke euro die men geeft is een goede bijdrage vind ik.
Ik fiets graag met familie, vrienden of alleen en ik zocht een actie met mijn fiets, vandaar ‘Trappen voor het Zorghuis’.
Ondertussen krijg ik mooie reacties en ook wat geld.
Mensen (vrijwilligers, familie, vrienden) vragen om me te helpen, om mee te fietsen.
Ik ga fietsen naar bedrag. Hoe hoger het bedrag, hoe langer mijn fietstocht"