Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Flexactie rond garagebedrijven

Woensdag 1 december 2021
Flexactie rond garagebedrijven - Beringen
Dinsdag werd in Beringen een gecoördineerde controleactie (zgn. flexactie) uitgevoerd op een aantal adressen waarbij er een vermoeden is van niet-vergunde garageactiviteiten. De controle ging uit van het stadsbestuur, en kaderde in de bestuurlijke aanpak van georganiseerde criminaliteit en verschillende overlastmeldingen. De flexactie werd ondersteund door het ARIEC Limburg (Arrondissementeel Informatie en Expertise Centrum) en vond plaats in overleg met het parket en arbeidsauditoraat Limburg.
De stad Beringen voerde dinsdag een controle uit op een aantal zogenaamde ‘herstellers van voertuigen’. “Als bestuur willen we dat onze uitbatingen voldoen aan de geldende normen en richtlijnen. Dergelijke exploitaties moeten voldoen aan de voorschriften inzake ruimtelijke ordening en milieu. Daarnaast hebben we bijzondere aandacht voor de brandveiligheid, een belangrijk punt bij uitbatingen waar brandbare stoffen en voorwerpen opgeslagen worden. We verwachten tevens dat de registratie van de BTW en de inschrijving van werknemers correct verloopt. Ook daarop hebben we gecontroleerd", zegt burgemeester Vints.
Ook los van de flexactie leveren de betrokken diensten zoals bouwen en milieu de nodige inspanningen om dergelijke panden te controleren op milieu en/of bouwinbreuken.
"Zo hebben onze handhavers inzake milieu en ruimtelijke ordening in een recente controleronde nog 5 panden bezocht. Hierbij hebben zij in elk gecontroleerd pand misdrijven vastgesteld. Kortelings zullen nog locaties bezocht worden die gecontroleerd worden op de wetgeving inzake ruimtelijke ordening en milieu (Vlarem, afvalstoffendecreet en andere relevante wetgevingen)”, zegt Vints nog.
In het kader van milieu en ruimtelijke ordening werden 6 vaststellingen gedaan waarvoor er telkens een aanmaning verstuurd zal worden naar de eigenaars van de bezochte panden. Verder werden verschillende inbreuken vastgesteld op het Wetboek van Economisch Recht (carpass, garantie, historiek van de voertuigen,..). Tevens zal door de brandweer voor één adres een verslag tot regularisatie opgesteld worden en één negatief advies inzake de reinheid van het perceel, opslag van afvalstoffen en dergelijke. Tenslotte zal de Stad Beringen naar alle bezochte panden een nieuw aanslagformulier inzake bedrijfsoppervlakte sturen. De bestuurlijke controles hebben vooral tot doel te voorkomen dat criminele netwerken en fenomenen als mensenhandel, grootschalige fraude, witwasconstructies, drugshandel… zich in het lokale weefsel kunnen nestelen. (foto Stad Beringen)
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 14/01 Beringen - Tot de dood ons scheidt
  • Di 13/01 Beringen - Inbraakpoging in Havenlaan
  • Di 13/01 Beringen - Oscar Wuyts overleden
  • Di 13/01 Beringen - Frans Op 't Eynde overleden
  • Di 13/01 Beringen - Pittig debat over verhoging retributies

Kalender Beringen

Woensdag
14
Januari

Nieuwjaarsdrink Femma Koersel

Nieuwjaarsdrink Femma KoerselVandaag Zin in een Nieuwjaarsdrink ? Femma Koersel nodigt ge uit! Breng je vriendin, zus, moeder, dochter (…)
Woensdag
14
Januari

Art Lutgart: Alyssia Reale

Art Lutgart: Alyssia RealeVandaag Alyssia Reale onderzoekt in haar sculpturen hoe consumptieobjecten, vaak speelgoed uit de (…)
Donderdag
15
Januari

Lezing Rudi Vranckx

Lezing Rudi VranckxMorgen Oorlogsjournalistiek is als een puzzel: hoe meer stukken je kan leggen, hoe dichter bij (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Te koop grote weide Toetsenbord
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Flexactie rond garagebedrijven
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie