Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Geen middelen voor voetpadenplan

Maandag 13 maart 2023
Gemeenteraad
Geen middelen voor voetpadenplan - Beringen
Kobe Snyers (Groen) deed een voorstel om een voetpadenplan op te stellen. "De voetpaden in onze stad zijn niet altijd van de beste kwaliteit. Zowel als het gaat om de staat van de voetpaden als de veiligheid en toegankelijkheid, is er nog veel ruimte voor verbetering. Op dit moment is er in Beringen echter geen structurele aanpak voor de voetpaden uitgewerkt en wordt het beheer van voetpaden eigenlijk op ad hoc basis gedaan. Dat kan veel beter, want die voetpaden zijn voor veel inwoners elke dag van groot belang om zich op een veilige en comfortabele manier te verplaatsen. Om de huidige aanpak rond het beheer van de voetpaden te verbeteren, stellen wij voor dat de stad start met de opmaak van een voetpadenplan. In dit voetpadenplan moet in kaart gebracht worden op welke plaatsen overal voetpaden aanwezig zijn, wat de staat is van elk voetpad, hoe toegankelijk het voetpad is (bv. voor mensen die minder goed te been zijn of zich met een rolstoel verplaatsen) en hoe veilig elk voetpad is. Aanvullend moet op basis van een uit te werken beleidsvisie geïdentificeerd worden op welke locaties nieuwe voetpaden aangelegd moeten worden. Op basis van deze oefening wordt in het voetpadenplan vervolgens een beheersplan opgemaakt zodat het heel duidelijk wordt in welke voetpaden op welk moment geïnvesteerd moet worden om de kwaliteit, veiligheid en toegankelijkheid van de voetpaden in Beringen op peil te houden. Zo wordt het voor iedereen duidelijk wanneer er herstellingen uitgevoerd zullen worden of wanneer nieuwe voetpaden aangelegd worden én kunnen aanvullend de nodige financiële middelen voorzien worden om de werken uit te voeren. Zo kan het comfort en de veiligheid voor voetgangers in de komende jaren hopelijk aanzienlijk verbeteren", stelt Kobe Snyers op de gemeenteraad.
Schepen Jean Vanhees (CD&V): "In ons nieuw mobiliteitsplan dat bijna klaar is, houden we sterk rekening met de zwakke weggebruiker. Momenteel is er geen geld en ruimte voor een voetpadenplan, voorlopig werken we ad hoc verder". Vanhees gaf nog mee dat het in een volgende legislatuur misschien wel kan. Het voorstel werd niet goedgekeurd.
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 20/12/'25Beringen - Geen verbod op verkoop van vuurwerk
  • 20/12/'25Beringen - Pieter Vanhoudtstraat wordt een fietszone
  • 20/12/'25Pelt - Meerjarenplan: Zorgen voor morgen
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 13/03/'23 Beringen - Aankoop gronden op de Klitsberg
  • 13/03/'23 Beringen - Plan rond straatintimidatie
  • 13/03/'23 Beringen - Restauratie muren park van de directeur

Kalender Beringen

Zondag
21
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Zondag
21
December

Natuurspeurdertjes...

Natuurspeurdertjes...Vandaag ... - 'Winterwonderen en kerstmagie.' Avontuur in de natuur voor mini-natuurhelden van 4 tot 7 (…)
Zondag
21
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Zondag
21
December

AMUSE Magic Moments 2025

AMUSE Magic Moments 2025Vandaag Op zondag 21 december zetten we de winter feestelijk in tijdens onze allereerste MAGIC (…)
Zondag
21
December

Italiaanse specialiteiten

Italiaanse specialiteitenVandaag Marktwagen met delicatessen vanuit Calabrië, speciale kersteditie
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Trekkingfiets Eetkamer tafel
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Geen middelen voor voetpadenplan
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie