Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Herdenking bevrijding Beringen

Zaterdag 31 augustus 2019
Herdenking bevrijding Beringen - Beringen
De tweede wereldoorlog heeft zijn sporen nagelaten in het Beringse landschap. Bommen en bombardementen troffen onze stad zwaar, met ook een heel aantal burgerslachtoffers tot gevolg. 75 jaar geleden werd Beringen bevrijd. Daarmee kwam een einde aan vier jaar loodzware bezetting.
Een terugblik op 6 september 1944:  De houten brug over het Albertkanaal was gedeeltelijk opgeblazen door Duitse troepen die Beringen bezet hielden. Er werd hevig over en weer geschoten en een eerste poging van de Prince of Wales Compagnie van de Welsh Guards om de brug over te steken, mislukte. De Brigade ‘Prinses Irene’ stond in voor de bewaking en de beveiliging van de brug over het kanaal. Ze kregen hierbij steun van de Britse artillerie en tanks van de Welsh Guards. Ondanks de hevige gevechten konden de Duitse soldaten teruggedreven worden. De brug werd gedeeltelijk vernield, maar te voet was ze nog bruikbaar. Tegen dat de brug, de volgende ochtend, hersteld werd, was de vijandelijke versterking reeds aangekomen. Er vielen 4 doden bij de Irene Brigade tijdens de bouw van de noodbrug en de daaropvolgende bevrijding van Beringen-centrum. De aanval werd verder gezet en Beringen-Mijn werd ingenomen door de Irish Guards. Beverlo was op dat moment nog steeds in Duitse handen. Op 8 september namen de Coldstream Guards de opdracht van de Irish Guards over en zetten de aanval in. Via Beverlo en Heppen trokken ze naar hun einddoel, het Kamp van Beverlo. Rond 13.30 uur werd Beverlo bevrijd. Toch duurde het nog tot eind september voor heel Limburg bevrijd was. Vanaf dan was het wachten op het einde van de oorlog. Na 75 jaar zijn we onze bevrijders nog steeds dankbaar voor hun strijd. Daarom herdenken we elk jaar op 6 september de bevrijding van Beringen. Het monument aan het Albertkanaal herinnert niet alleen aan de zware gevechten die geleverd werden voor de bevrijding van Beringen, maar ook aan allen, die hun leven gaven voor onze vrijheid. De tweede wereldoorlog heeft zijn sporen nagelaten in het Beringse landschap. Bommen en bombardementen troffen onze stad zwaar, met ook een heel aantal burgerslachtoffers tot gevolg. 75 jaar geleden werd Beringen bevrijd. Daarmee kwam een einde aan vier jaar loodzware bezetting.
Iedereen is welkom voor de herdenking op vrijdag 6 september. Om 14.30 uur is er eeb mis in de kerk van Beringen-centrum. Om 15.15 uur vorming van de stoet en om 15.45 uur is er een plechtigheid aan het monument in de Brugstraat. (foto: nationaal archief Nederland)
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Essenhouten salontafel Toetsenbord
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Herdenking bevrijding Beringen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie