Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

De palen op de Avonturenberg verdwijnen op termijn

Maandag 19 februari 2024
Gemeenteraad
De palen op de Avonturenberg verdwijnen op termijn - Beringen
De Beringse Avonturenberg, veelvuldig geroemd als architecturaal landschap, zal op termijn verdwijnen wat betreft de palen als blikvanger. De duurzaamheid van de houten palen is immers eindig. Dat werd vanavond bekend op de gemeenteraad. Kobe Snyers (Groen) bracht immers de veiligheid van de Avonturenberg ter sprake op de gemeenteraad. Zo werd vorige week nog de glijbaan afgesloten. "Wij hebben ook nog bericht gekregen van bewoners dat er verschillende rotte palen staan. We zijn zelf gaan kijken en dat klopt. Doordat het spinthout van vele palen op de Avonturenberg nu al danig aangetast is, staan veel palen zeer los. We hebben hier ernstige vragen bij de veiligheid van het speellandschap. Zeker omdat er ook speeltoestellen bevestigd zijn aan deze palen. Dat ernstig aangetaste palen opnieuw worden vervangen door Cloeziana palen is geen oplossing, want binnen een beperkt afzienbare periode zullen deze weer rotten. De harde realiteit is dat al de palen op de Avonturenberg over een aantal jaar rot zullen zijn en moeten vervangen worden", stelt Snyers.
Groen stelde nog voor om te kiezen voor een andere houtsoort die sterker en robuuster is.
Jessie De Weyer (N-VA): "Het klopt dat een aantal palen door een onderaannemer zijn geplaatst van een andere houtsoort. De locatie heeft zeker invloed op de levensduur van de palen. Een aantal palen worden door de ontwerper nog vervangen. We hebben afspraken gemaakt met vzw Alternatief over de controle van de palen. We zullen aan de domeinbeheerder zeker opdracht geven om de palen te vervangen".
De Stad bekijkt hoe het verder moet op lange termijn.
"Hout is niet eeuwig, de Avonturenberg met houten palen is dus een eindig gegeven. We bekijken hoe we in de toekomst de Avonturenberg anders kunnen inrichten".
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 30/12/'25Pelt - Groen Pelt: 'Geen woorden, maar daden'
  • 30/12/'25Lommel - Over de kerk van Stevensvennen en een orgel
  • 29/12/'25Pelt - Samen Pelt: kritisch maar constructief
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 19/02/'24 Beringen - Voorstel rond paalkamperen
  • 19/02/'24 Beringen - Voorstel rond verkeersveiligheid parking be-MINE
  • 19/02/'24 Beringen - Voorstel zebrapad opnieuw op tafel

Kalender Beringen

Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Roger Steegmans

Art Lutgart: Roger SteegmansVandaag Brandschilderen op glas: 3 - 25 januari 2026. Roger Steegmans toont een selectie van zijn prachtige (…)
Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Alyssia Reale

Art Lutgart: Alyssia RealeVandaag Alyssia Reale onderzoekt in haar sculpturen hoe consumptieobjecten, vaak speelgoed uit de (…)
Zaterdag
10
Januari

3D in het CC: OPROEP

3D in het CC: OPROEPVandaag Ben je beeldend kunstenaar van Beringen en wil je jouw werk tentoonstellen in de inkomhal (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Horman garagepoort Mandoline snijmachine
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » De palen op de Avonturenberg verdwijnen op termijn
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie