Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Horeca zoekt goe volk

Vrijdag 16 juli 2021
Horeca zoekt goe volk - Beringen
Het afgelopen jaar ontving VDAB meer dan 10.000 vacatures voor horecapersoneel. Daarvan waren eind juni 3.315 vacatures nog niet ingevuld. Omwille van het tekort aan personeel lanceert Vlaams minister van Werk Hilde Crevits samen met VDAB een campagne om nieuwe mensen aan te trekken in de horeca. Deze week kregen 5.000 horeca-uitbaters een pakket toegestuurd krijgen met affiches en mondmaskers met de slogan ‘wij zoeken goe volk’ op. Ook gepersonaliseerde boodschappen zijn mogelijk voor op sociale media. De bedoeling is dat werkgevers en huidige werknemers de mondmaskers dragen om het tekort onder de aandacht te brengen. Daarmee zet de campagne letterlijk in op mond-tot-mond reclame.
Ook Fab Timmermans van restaurant Hoeveke 2.0 in Beringen kreeg een pakketje. "Ik heb geluk gehad, ons personeel is allemaal gebleven. En we kunnen nu zelfs al weer aanwerven. Binnenkort start er iemand in de keuken via een IBO-contract", zegt Timmermans.
Met de campagne wil VDAB ook de Individuele Beroepsopleiding (IBO) in de kijker zetten. Het geeft kandidaten de kans om een job te leren op de werkvloer, een interessante manier om knelpuntvacatures aan te pakken. Met IBO maken werkzoekenden die de juiste ervaring missen toch een kans op een job in de horeca en wordt het potentieel van het vinden van een geschikte kandidaat voor horeca-uitbaters vergroot.
De VDAB lanceerde ook de nieuwe website mondtotmond.be en zal extra online advertenties plaatsen gericht op werkzoekenden, studenten en flexi-jobbers. De campagne maakt deel uit van het actieplan voor de horeca dat minister Crevits eind april vormgaf om de sector terug op weg te helpen na een moeilijke periode.
“De horecasector is zwaar getroffen door corona. Door de lange sluiting zien we dat heel wat werknemers intussen andere oorden hebben opgezocht. Met de VDAB campagne gaan we op zoek naar nieuwe profielen. Ook zij zonder ervaring kunnen in de horecasector terecht. Aan hen bieden we IBO aan, opleidingen op de werkvloer. We laten onze horecaondernemers niet in de steek.” zegt minister Hilde Crevits.
Recentste nieuws Beringen
  • Zo 30/08 Auto over de kop: chauffeur ongedeerd
  • Zo 30/08 Beringen - Werken waterleiding in Paal
  • Zo 30/08 Beringen - 3 awards voor Belgian Cycling Factory
  • Zo 30/08 Beringen - Beringen FC mist start niet
  • Zo 30/08 Beringen - Weerstand Koersel B - Achel VV B 1-1

Kalender Beringen

Zondag
30
Augustus

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026Vandaag Gezellig fietsen in en rond Koersel. Antwoorden zoeken en mooie prijzen winnen! Formulieren te (…)
Zondag
30
Augustus

Avontuur naar de top van de terril

Avontuur naar de top van de terrilVandaag De mijnterril van Heusden-Zolder steekt 80 meter boven de omgeving uit. Van op de top heb je (…)
Maandag
31
Augustus

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026Morgen Gezellig fietsen in en rond Koersel. Antwoorden zoeken en mooie prijzen winnen! Formulieren (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
16/07
Voor: Frans Jonkers

Innige deelneming, veel sterkte

Hilde Vandenbon
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Toetsenbord Tafelzaagmachine
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Iraaks paspoort en identiteitskaart
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Horeca zoekt goe volk
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie