Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Is Beringen echt hartveilig?

Dinsdag 15 december 2015
Is Beringen echt hartveilig? - Beringen
Dat vraagt N-VA oppositieraadslid Ronny Carmans zich af in een persbericht.
Het stadsbestuur besliste om 4 AED toestellen aan te schaffen en te plaatsen. Het was een voorstel van Ronny Carmans dat op de gemeenteraad werd goedgekeurd.
"Stad Beringen is de laatste week gestart met de verkondiging dat ze een hartveilige gemeente geworden zijn nu ze toestellen geplaatst hebben aan de sporthallen in de verschillende deelgemeenten. Het Rode Kruis Vlaanderen heeft dit project gelanceerd en een aantal voorwaarden gedefinieerd", verduidelijkt Carmans.
"Enkel gemeenten die hieraan voldoen mogen zich hartveilig noemen. Die voorwaarden zijn: minstens één automatische externe defibrillator (AED) op uw grondgebied hebben die publiek toegankelijk is. Het engagement om uw bevolking te sensibiliseren en samen met uw Rode Kruisafdeling opleidingen in reanimatie en AED-gebruik aan te bieden aan de bevolking en minstens 10% van de werknemers. Er wordt altijd een samenwerkingsovereenkomst opgesteld met de vermelding: de gemeente of stad en het Rode Kruis engageren zich om, in gezamenlijke organisatie, gedurende 2 jaar op regelmatige basis opleidingen aan de bevolking aan te bieden", vertelt Ronny nog.
“We zijn blij dat het stadsbestuur op ons initiatief is ingegaan door het plaatsen van AED-toestellen. We ontkennen dus niet dat aan voorwaarde 1 voldaan is. Na contact met het Rode Kruis heeft onze partij echter vastgesteld dat tot op heden geen samenwerkingsovereenkomst werd afgesloten. Het engagement om de bevolking te sensibiliseren kan je op zijn minst weinig ambitieus noemen. Er wordt slecht 1 infomoment en geen opleiding georganiseerd. Het is een spijtige vaststelling dat het stadsbestuur probeert om zijn imago op te krikken zonder de nodige inspanningen te willen leveren. Onze fractie hoopt de stad via het Rode Kruis alsnog doet wat ze moet doen om een “echte” hartveilige gemeente te worden. Indien nodig willen we zelf inspanningen doen om aan voorwaarde 2 en 3 te voldoen!” : besluit Ronny Carmans.
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 26/08 Beringen - Pieter Bruegel de Oude herschilderd
  • Di 25/08 Beringen - Bijzondere bijzon
  • Di 25/08 Jimmy Tielens wint mountainbikewedstrijd
  • Di 25/08 Beringen - Edgard Bogaerts overleden
  • Di 25/08 182.420 controles voor voedselveiligheid

Kalender Beringen

Woensdag
26
Augustus

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026Vandaag Gezellig fietsen in en rond Koersel. Antwoorden zoeken en mooie prijzen winnen! Formulieren te (…)
Donderdag
27
Augustus

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026Morgen Gezellig fietsen in en rond Koersel. Antwoorden zoeken en mooie prijzen winnen! Formulieren te (…)
Vrijdag
28
Augustus

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026

FietsFotoZoekTocht RAAK KOERSEL 2026Gezellig fietsen in en rond Koersel. Antwoorden zoeken en mooie prijzen winnen! Formulieren te (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
16/07
Voor: Frans Jonkers

Innige deelneming, veel sterkte

Hilde Vandenbon
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Lift verplaatsing minder mobiele me Weide te koop
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Is Beringen echt hartveilig?
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie