Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Jongeren naar Houston!

Maandag 17 april 2023
Jongeren naar Houston! - Beringen
Op zaterdag 18 maart vond in de T2-campus in Genk het eerste Belux-kampioenschap van First Lego League plaats. In de finale trok het Spectrumcollege campus Beringen middenschool aan het langste eind en sleepte de hoofdprijs ‘een ticket voor de wereldfinale in Houston’ in de wacht. Na een heel korte en intense voorbereidingstijd en dankzij de steun van vele partners kan de grote droom van de leerlingen en hun begeleiders waargemaakt worden. Morgen/dinsdag vertrekt een team van 7 leerlingen en 3 leerkrachtcoaches, aangemoedigd door de schooldirecteur en enkele ouders, richting Houston om deel te nemen aan het World Championship First LEGO League. 
Hoewel het team eerst koos voor een underdogpositie werd de voorbije weken flink geoefend voor de presentatie van het project. Ook sleutelden de leerlingen nog verder aan het innovatieproject en het programmeren van de robot om straks een puike prestatie te kunnen neerzetten. 
“Tijdens de paasvakantie zijn we bijna dagelijks samengekomen om het project verder te optimaliseren”, zegt Thomas Vanderaerden. Hij is, samen met Elly Beerten en Tim Van Laer, coach van het team.
“Het was een opgave, want alles moest tijdens de vakantieperiode gebeuren. De leerlingen oefenden hun presentatie in het Engels en we moesten rekening houden met nieuwe spelregels en vele praktische zaken.” 
Hoe verhuis je immers een maquette van Be-MINE aangekleed met zonnepanelen, windturbines en een heuse waterkrachtcentrale naar de VS? Of hoe regel je nog snel zaken als reispassen, Covid-vaccinaties, vliegtuigtickets, vervoer ter plaatse en zoveel meer? 
“Mede dankzij de hulp van de ouders en het engagement van vele partners hebben we alles net op tijd kunnen regelen”, zegt schooldirecteur Peter Bogaerts. 
“Het was een zeer intensieve periode. Hoewel we eerst bevreesd waren dat het niet zou lukken om de kostprijs van deze onderneming (25.000 euro) bij elkaar te sprokkelen, verliep het vinden van partners wonderwel eenvoudig. Naast het innovatieproject met als thema ‘duurzaamheid’ was het tekort aan STEM-profielen op de arbeidsmarkt zeker een trigger voor bedrijven om het project genegen te zijn. We zijn dan ook heel blij dat we grote partnerships met bedrijven als Adviver Mangelschots en Grieten, Gutami Solar, Enverto, Koloment en Borealis konden afsluiten en daarnaast mochten rekenen op de sympathie van vele andere ondernemeningen en de steun van vrienden en kennissen”, vult een fiere directeur aan. 
Het team komt alvast goed voorbereid aan de start en kijkt ernaar uit om straks België en het Spectrumcollege in de VS te doen schitteren!
Jongeren naar Houston!
Recentste nieuws Beringen
  • Ma 8/12 Beringen - Spectrumcollege in de bres voor De Warmste Week
  • Ma 8/12 Klein kopje, groot verhaal
  • Ma 8/12 Beringen - Mijnentocht voor het goede doel
  • Ma 8/12 Gemiddeld inkomen per gemeente
  • Ma 8/12 Beringen - Expo POT lokte veel volk

Kalender Beringen

Maandag
8
December

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
8
December

Workshop Handletteren

Workshop HandletterenVandaag In deze workshop leer je prachtige kaartjes en handgeschreven quotes creëren. Atelier E neemt je (…)
Maandag
8
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Maandag
8
December

ELAN Filmavonden: 'Voor de meisjes'

ELAN Filmavonden: 'Voor de meisjes'Vandaag Twee echtparen zijn al jaren bevriend met elkaar. Als hun puberdochters betrokken zijn bij (…)
Maandag
8
December

Digisessie: Google Translate/DeepL

Vandaag Taal hoeft geen barrière te zijn. In deze digisessie ontdek je hoe je met Google Translate (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Overgordijnen Kerstboom Triumph Forest Frosted Bl
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Jongeren naar Houston!
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie