Op zondag 21 september organiseert hondenschool KV Genebos (Tessenderlo-Ham) het Belgisch kampioenschap gehoorzaamheid – een gevestigde waarde binnen de hondensport. De organisatie verwacht 110 geselecteerde deelnemers en meer dan 1500 bezoekers. Eén van de leden is Johan Maes (foto) uit Beringen. Hij kwam tien jaar geleden in contact met de hondenclub. Hij speelt ondertussen ook wedstrijden maar dit weekend zal hij vooral helpen met de organisatie van het BK.
Voor
KV Genebos, opgericht in 1982, is dit een primeur: het is de eerste keer dat de club gastheer is van dit prestigieuze kampioenschap. Het evenement wordt volledig gedragen door vrijwilligers, wat de toewijzing extra bijzonder maakt.
Maar liefst 110 honden en hun baasjes nemen het tegen elkaar op in drie categorieën en strijden voor de felbegeerde titel van Belgisch kampioen.
Deelnemende honden werden geselecteerd op basis van hun prestaties tijdens het voorbije wedstrijdseizoen. Ze worden tijdens dit Belgisch kampioenschap uitgebreid beoordeeld op hun gehoorzaamheid en precisie in oefeningen zoals volgen, zitten en terugkomen.
Naast de sportieve strijd voorziet KV Genebos een uitgebreid programma met randanimatie. Bezoekers kunnen doorlopend genieten van foodtrucks en promotiestanden. Voor hondenliefhebbers en families wordt het zo een gezellige dag uit.
Op zaterdagavond 20 september start het evenement met een opwarmingsfeest en de lottrekking voor deelnemers. Op zondag 21 september staan de wedstrijden centraal en wordt er afgesloten met een feestelijke prijsuitreiking en een gezellige afterparty.
Locatie: KV Genebos, Bergstraat 37D, 3945 Tessenderlo-Ham (volg de bruine bordjes)