Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

'Maak een Europees project van de kolenwasserij'

Maandag 29 oktober 2018
'Maak een Europees project van de kolenwasserij' - Beringen
VVIA, de Vlaamse Vereniging voor Industriële Archeologie, dringt er nog eens op aan om een internationale werkgroep van deskundigen samen te stellen om een uitspraak te doen over het belang van de kolenwasserij en de mogelijkheden tot een visie rond een herbestemming. Dat laat de vereniging weten na de verontrustende persberichten vandaag rond de mogelijke sloop van de kolenwasserij.
"We ondervinden steeds meer dat in Vlaanderen - ook bij de bevoegde diensten - de deskundigheid om om te gaan met dit soort gebouwen en volumes niet aanwezig is en dat er in de discussie vanuit de tegenstanders voor behoud vooral veel ongefundeerde ‘lucht’ verkocht wordt. In het verleden hebben deskundigen uit het Ruhr-gebied en Groot-Brittannië zich trouwens reeds aangeboden om aan iets dergelijks mee te werken. Vlaamse Overheid: maak er een Europees project van. Er zijn vandaag opnieuw een reeks Europese programma’s aangekondigd en in aantocht waar men voor deze problematiek zou kunnen bij aansluiten. Door de zaak open te trekken zou men - andermaal - als voortrekker op Europees vlak kunnen beschouwd worden," zegt de VVIA vandaag in een reactie. "De minister moet nu geen 'definitieve' maar wel een 'voorlopige' beslissing nemen. Dan komt er nog een openbaar onderzoek, waarbij iedereen zijn bezwaren tegen de opheffing van de bescherming kan indienen. Dat Openbaar Onderzoek moet door het gemeentebestuur georganiseerd worden", geeft de VVIA ook nog mee.
Recentste nieuws Beringen
  • Zo 11/01 Beringen - Thibau Nys kroont zich Belgisch kampioen
  • Zo 11/01 Beringen - Danny Gils overleden
  • Zo 11/01 Beringen - Fanbal Jarne Bervoets: klaar voor nieuw hoofdstuk
  • Zo 11/01 Soulmates: 11 januari '26
  • Za 10/01 Beringen - Gezelligheid troef bij Paal Vlamt

Kalender Beringen

Maandag
12
Januari

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
12
Januari

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
12
Januari

ELAN Filmavonden: 'Blue Moon'

ELAN Filmavonden: 'Blue Moon'Vandaag In deze biografische prent brengt Richard Linklater ode aan Lorenz Hart, tekstschrijver van (…)
Maandag
12
Januari

Wisselwerking: Angelique Treur

Wisselwerking: Angelique TreurVandaag Couleur Locale: tem 22 februari 2026. ‘Sinds 2015 volg ik avondschool Fotografie op CVO De (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Essenhouten salontafel Mandoline snijmachine
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 'Maak een Europees project van de kolenwasserij'
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie