Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Met bierresten kernvervuiling bestrijden

Dinsdag 1 mei 2018
Met bierresten kernvervuiling bestrijden - Beringen
De uit Koersel afkomstige Sara Vanderheyden, onderzoekster aan de Universiteit Hasselt, is in haar doctoraatsstudie tot interessante bevindingen gekomen: graanresten die overblijven na het brouwen van bier kunnen gebruikt worden om zware metalen en zelfs radioactieve stoffen uit (zee)water te filteren. “Bij het brouwen van bier blijft een grote hoeveelheid graanafval achter. Voor 100 liter bier is er al snel zo’n 15 kilo draf”, legt dr. ing. Sara Vanderheyden uit. Die draf wordt vooral verwerkt in voeding voor koeien, maar zelf zocht ze naar een meer duurzame oplossing. Door de brouwerijresten te verhitten in een zuurstofarme omgeving komt er een verkoold residu (char) tot stand, bij verdere verhitting en stoomtoevoeging wordt dat actieve kool, die nu al gebruikt wordt om milieuvervuilende producten uit water of gas te adsorberen.
“In mijn onderzoek verbeterde ik de actieve kool door er extra chemische verbindingen op te binden. Ik ontdekte dat deze verbeterde actieve kool zelfs toxische radionucliden kan adsorberen.”
En dat laatste heeft heel wat voordelen. De verbeterde actieve kool kan namelijk uit zeewater het radioactieve Cesium halen, wat nuttig was geweest bij de kernramp van Fukushima waar zeewater gebruikt wordt als koelwater en dus radioactief wordt. Verder onderzoek moet nu uitwijzen of hiermee ook verontreinigde bodems na een nucleaire ramp kunnen gezuiverd worden.
Recentste nieuws Beringen
  • Do 25/12 Beringen - Eindejaarsvraagjes
  • Do 25/12 Zalig Kerstfeest
  • Do 25/12 Kerstmis anno 1925
  • Do 25/12 Beringen - Nikkie De Maggio
  • Do 25/12 Beringen - Inge De Leger

Kalender Beringen

Donderdag
25
December

Kerstmis met 't KAFKOOR

Kerstmis met 't KAFKOORVandaag Op Kerstdag 25 december zingt ‘t KAFKOOR in de kerk van Stal tijdens de Kerstviering. Ze zingen (…)
Vrijdag
26
December

be-MINE on-ICE

Morgen be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Zaterdag
27
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEbe-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Lederen vestje Warme winterjas van Taifun
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Met bierresten kernvervuiling bestrijden
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie