Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Minister Diependaele (N-VA) bezoekt kolenwasserij

Zondag 22 december 2019
Minister Diependaele (N-VA) bezoekt kolenwasserij - Beringen
Deze namiddag bezocht Vlaams minister van Erfgoed Matthias Diependaele de kolenwasserij in Beringen. Het is hij die binnenkort een oordeel moet vellen over de declassering van twee van de vier kolenwasserijen. De minister wilde zelf ter plekke komen om de situatie te bekijken vooraleer een beslissing te nemen.
Het dossier ligt gevoelig: be-MINE wil liever afbreken, erfgoedverenigingen met als trekker vzw Het Vervolg en VVIA (Vlaamse Vereniging voor Industriële Archeologie) vechten voor het behoud. Daartussen zit de stad Beringen, die het monumentale volume van het gebouw wil behouden en graag een mooie invulling ziet. "Zeker geen parkeergarage," zegt burgemeester Vints. De minister luisterde vandaag aandachtig naar het verhaal van Jeroen Huysmans, directeur be-MINE.
De Vlaamse bouwmeester heeft ondertussen een advies klaar voor de minister. Hij zit hierover snel samen met de bouwmeester. Ook wil Diependaele nog luisteren naar de verschillende erfgoedspelers. Hij was alvast onder de indruk van zijn bezoek. "Het zal zeker geen gemakkelijk keuze worden," liet hij optekenen bij de aanwezige pers. Aan het eind van zijn uitgebreid bezoek aan de site ging hij nog een Koolputter drinken in het café van het Mijnmuseum.
Minister Diependaele (N-VA) bezoekt kolenwasserijMinister Diependaele (N-VA) bezoekt kolenwasserijMinister Diependaele (N-VA) bezoekt kolenwasserijMinister Diependaele (N-VA) bezoekt kolenwasserij
Minister Diependaele (N-VA) bezoekt kolenwasserijMinister Diependaele (N-VA) bezoekt kolenwasserijMinister Diependaele (N-VA) bezoekt kolenwasserijMinister Diependaele (N-VA) bezoekt kolenwasserij
Recentste nieuws Beringen
  • Zo 22/03 Springtime
  • Zo 22/03 Een rugzak vol
  • Zo 22/03 Soulmates: 22 maart '26
  • Za 21/03 Beringen - Eetdag G-FUFO Beringen
  • Za 21/03 Beringen - Cocreatie-dag in CoHousing TRiS.

Kalender Beringen

Zondag
22
Maart

Tweedehandsbeurs kinderartikelen

Tweedehandsbeurs  kinderartikelenVandaag Wil je spullen verkopen zoals baby-en kinderartikelen, speelgoed, boeken... of ben je op zoek naar (…)
Zondag
22
Maart

Moeder(s) - Dreieck. Triangle. Driehoek.

Moeder(s) - Dreieck. Triangle. Driehoek.Vandaag Dreieck.triangle.driehoek is een euregionaal collectief van vrouwelijke kunstenaars uit de Euregio (…)
Zondag
22
Maart

Art Lutgart: Laila Vaes

Art Lutgart: Laila VaesVandaag ‘Ik ben een geschoold kunstenaar in tekenen en grafiek maar autodidactisch in het verwerken van (…)
Zondag
22
Maart

Primavera Wijndegustatie

Primavera WijndegustatieVandaag Op zondag 22 en maandag 23 maart openen we de deuren voor twee dagen proeven. Een honderdtal (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Aanbeeld 40 kg Cd's naar keuze
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Minister Diependaele (N-VA) bezoekt kolenwasserij
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie