Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Monumentenzorg Beringen verontwaardigd

Donderdag 1 maart 2018
Monumentenzorg Beringen verontwaardigd - Beringen
Monumentenzorg Beringen is verontwaardigd over het besluit van de provincie Limburg om een sloopvergunning af te geven voor Kolenwasserij 1.
"De kolenwasserij van Beringen staat vandaag internationaal in de kijker. Opheffing van bescherming en sloping van delen ervan zal in Europa in elk geval niet onopgemerkt voorbij gaan, zeker niet in het Europees Jaar van het Cultureel Erfgoed 2018", zegt Stephan Put van Monumentenzorg Beringen.
Daarenboven is april de in het kader van dit jaar voor het industrieel erfgoed uitgeroepen tot EYCH2018-themamaand rond mijnen en metallurgie (om te herdenken dat op 18 april 1951 het EGKS-verdrag, Europese Gemeenschap van Kolen en Staal, ondertekend werd). In dat verband vindt van 13-15 april in Beringen ook een bijeenkomst van Europese mijnbouwprojecten plaats (www.miningheritage.eu)
"Indien een vergunning gegeven wordt voor sloping van een groot deel van de kolenwasserij van Beringen zal dit Vlaanderen en de Limburgse mijnstreek met een negatief imago opzadelen. Maakt Vlaanderen zich internationaal belachelijk, een erfgoedparia, die er in slaagt om als bijdrage tot het Europees Jaar van het Cultureel Erfgoed één van de 12 belangrijkste erfgoedsites in Europa te veroordelen ? Het is aan de Vlaamse Overheid, de Provincie Limburg en de Stad Beringen om hierover te beslissen en de verantwoordelijkheid te nemen. Daarbij herinneren we er aan dat de stad Beringen vorig jaar, op basis van een sterk gemotiveerde nota, een eerste aanvraag tot het bekomen van een slopingsvergunning weigerde, maar dat BE-Mine en LRM hiertegen beroep aantekenden bij de Provincie Limburg. Omdat de kolenwasserij ook een beschermd monument is dient eveneens eerst (door de Vlaamse Overheid) de bescherming opgeheven te worden volgens de verplichte procedure (mét openbaar onderzoek) vooraleer ook maar aan het verlenen van een slopingsvergunning kan gedacht worden", zegt Stephan nog. 
Recentste nieuws Beringen
  • Zo 7/12 Beringen - Aftellen naar kerstmis
  • Zo 7/12 Beringen - De rare gasten van Marc Robben
  • Zo 7/12 Beringen - Sinterklaas bezocht Corsala
  • Zo 7/12 Soulmates: 7 december '25
  • Za 6/12 Beringen - Tien goals in W. Koersel - P. Houthalen

Kalender Beringen

Zondag
7
December

Make-Up voor beginners

Make-Up voor beginnersVandaag Twijfel je welke foundation het beste bij jouw huid past? Weet je niet zeker welke (…)
Zondag
7
December

Make-Up voor beginners

Make-Up voor beginnersVandaag Twijfel je welke foundation het beste bij jouw huid past? Weet je niet zeker welke (…)
Zondag
7
December

Tentoonstelling: Pot

Tentoonstelling: PotVandaag Door de eeuwen heen evolueerden potten en vazen van functionele objecten tot (…)
Zondag
7
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke (…)
Zondag
7
December

Keltische bomenwandeling

Keltische bomenwandelingVandaag Een combinatie van natuur, verleden en mythiek... ontdek welke (…)
Zondag
7
December

Tentoonstelling 'POT'

Tentoonstelling 'POT'Vandaag De tentoonstelling benadert het thema ‘pot’ op een verrassende (…)
Zondag
7
December

Kunstkerstmarkt

KunstkerstmarktVandaag Gezellige Kunstkerstmarkt in OC de Buiting. Zoek je een (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Lederen vestje 2 stereo boxen
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Monumentenzorg Beringen verontwaardigd
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie