Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Nieuw verkavelingsplan Houtpark voorgesteld

Woensdag 30 november 2022
Nieuw verkavelingsplan Houtpark voorgesteld - Beringen
be-MINE nv heeft gisterenavond tijdens een buurtoverleg een vernieuwd plan voorgesteld voor het woonproject op de gelijknamige oude mijnsite. De vergunningsaanvraag voor een eerder plan werd in de lente nog ingetrokken, onder andere omwille van verzuchtingen van buurtbewoners. “Het verbeterde plan komt daar nu beter aan tegemoet, zowel op het vlak van ontsluiting, architectuur als natuur”, klinkt het bij be-MINE nv. De  reacties van de buurt zijn gematigd positief. (zie hoger) De nieuwe plannen zijn samen met het stadsbestuur van Beringen vormgegeven. De voorbije maanden hebben be-MINE nv, Stad Beringen en de Kwaliteitskamer Beringen Mijn de handen in elkaar geslagen om tot een gedragen woonproject voor Houtpark te komen. Ze namen verschillende adviezen en ingediende bezwaren onder de loep en pasten de plannen in positieve zin aan.
“De voorbije maanden hebben we de bekommernissen van de buurtbewoners ter harte genomen en het project van a tot z doorlopen”, zegt Karolien Sas, algemeen directeur van be-MINE nv. “Waar het mogelijk is, zijn we maximaal tegemoet gekomen aan de bezorgdheden uit de buurt. Bedoeling is om van deze nieuwe woonwijk een duurzaam verhaal te maken waar de woonkwaliteit centraal staat. We zijn van mening dat we daar met het bijgestuurde voorstel in geslaagd zijn. Houtpark wordt een schakelelement tussen de bestaande tuinwijken en de grootse architectuur van de mijnsite.”
Concreet voert be-MINE nv verschillende aanpassingen door, zowel op vlak van mobiliteit, ontsluiting, architectuur, fasering als op vlak van natuur. Zo wordt de verkeersafwikkeling op de Laan op Vurten vermeden, zodat de laan autoluw blijft.
"De bestaande bebossing integreren we maximaal en het parkgebied krijgt meer ademruimte en een natuurlijker karakter zodat het beter aansluit op de re-NATURE-principes van de mijnsite. Er worden ook tal van groenbuffers voorzien tussen de bestaande woningen in de Laan op Vurten en de nieuwe ontwikkeling. Verder is meer nagedacht over de woonkwaliteit door gebruik te maken van meer ruimte en die ook compacter in te vullen met onder andere aangepaste randparking, zogeheten ‘parkeerpockets’. Zo blijft er alvast meer ruimte vrij voor groen en kleine speeltuigen. De verschillende woonclusters worden ook beter afgestemd op bestaande gebouwen in de buurt. Zo zal het centraal bouwblok alvast hoger opgetrokken worden zodat de imposante kolenwasserijen mooi geïntegreerd zijn in het geheel. De oostelijke cluster zal bestaan uit woningen met tuinen die baden in het groen en gevoelsmatig meer aansluiten bij de tuinwijk. Houtpark wordt op die manier meer dan ooit een scharnierpunt tussen de tuinwijk en de imposante mijngebouwen", zegt Sas nog.  
Daarnaast wordt nog de mogelijkheid voorzien om de nieuwe woningen in de Stationsstraat ook een handelskarakter te geven, zodat dit de levendigheid van de straat ten goede komt, uiteraard in goed evenwicht met de woonfuncties.
"We zijn ervan overtuigd dat met deze ontwikkeling be-MINE en haar omgeving een opwaardering krijgt en dat dit positieve effecten zal hebben op de buurt, zowel economisch, cultureel als maatschappelijk”, zegt Edgard Troonbeeckx, voorzitter Raad van Bestuur be-MINE nv.
Fasering en mobiliteitsplan
Een belangrijke bekommernis van de buurt was dat de komst van een nieuwe woonbuurt extra drukte zou veroorzaken. In samenwerking met de Stad Beringen is daarom een mobiliteitsplan uitgewerkt dat ervoor zal zorgen dat de verkeersdrukte beperkt blijft. Zo is vanuit de Stad gevraagd om de mogelijkheid te bekijken van een deelwagenplan, zodat mensen meteen ook voor ecologische alternatieven kunnen kiezen. Het principe van een deelwagen spreekt heel wat jonge gezinnen aan en zal bovendien bijdragen aan het beperken van verkeersdrukte.
“Daarnaast zijn er duidelijke afspraken gemaakt met be-MINE om elke bouwfase steeds apart af te werken, alvorens een andere te starten. Dit moet het ook tijdens de ontwikkeling van de nieuwe woonbuurt leefbaar maken voor de buurtbewoners. Als Stad hebben we aan de ontwikkelaar een stedenbouwkundig kader aangereikt om op Houtpark tot een kwalitatieve woonontwikkeling te komen”, zegt Thomas Vints, burgemeester van Beringen.
Wonen, werken en beleven
Bij de voorstelling van de vernieuwde plannen verduidelijkte be-MINE nog dat er voor een nieuwe woonbuurt is gekozen, deels om de volledige opwaardering van de oude mijnsite te kunnen financieren. “Dit woonproject heeft niet enkel een maatschappelijke functie,” zegt Tom Vanham, algemeen directeur van de Limburgse investeringsmaatschappij LRM, “maar is ook noodzakelijk voor een sluitende financiering van de volledige heropwaardering van de oude mijnsite. Uiteraard kunnen we rekenen op financiële steun van de overheid. Maar die is niet eindeloos en kan dat ook niet zijn. De financiële baten van de woonontwikkeling worden één op één aangewend om ons beschermd erfgoed in stand te houden en verder te restaureren.”
Na consultatie met de buurt, zal in de komende weken een nieuwe vergunningsaanvraag voor het project worden ingediend.
Recentste nieuws Beringen
  • Za 21/03 Molleke - 21 maart '26
  • Za 21/03 Beringen - Jaardingstraat
  • Za 21/03 Elke boom heeft zijn verdriet
  • Za 21/03 Beringen - Koolmijnlaan
  • Za 21/03 Aanstaande lente

Kalender Beringen

Zaterdag
21
Maart

Marc Erkens: Geen film zonder muziek

Marc Erkens: Geen film zonder muziekVandaag De Vertellingen VII. Filmmuziek raakt, stuurt en versterkt emoties. Marc Erkens laat aan de piano (…)
Zaterdag
21
Maart

Art Lutgart: Laila Vaes

Art Lutgart: Laila VaesVandaag ‘Ik ben een geschoold kunstenaar in tekenen en grafiek maar autodidactisch in het verwerken van (…)
Zaterdag
21
Maart

Bloeiende Buurt in CoHousing TRiS

Bloeiende Buurt in CoHousing TRiSVandaag Cocreatie-dag in CoHousing TRiS. Ontdek de buurt en creëer mee een plek waar mens en natuur (…)
Zaterdag
21
Maart

Lentetocht

LentetochtVandaag De lente is er...tijd om naar buiten te gaan! Daarom...kom op zaterdag 21 maart al (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Caravan Auto , aangepast voor rolstoel verv
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Nieuw verkavelingsplan Houtpark voorgesteld
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie