Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Opendeurdag bij Sint-Vincentius

Woensdag 2 oktober 2024
Opendeurdag bij Sint-Vincentius - Beringen
Op zondag 6 oktober houden de vrijwilligers van de Vincentius vereniging in Beringen een opendeurdag. Voor het eerst doen ze dit in samenwerking met Voka in het kader van de Open Bedrijvendag. De vrijwilligers willen zo veel mogelijk mensen laten kennismaken met wat ze doen. Zo’n 100 à 120 gezinnen uit groot Beringen komen maandelijks over de vloer bij Vincentius Beringen.
De doelgroep bestaat uit mensen die het financieel moeilijk hebben. “Zij worden naar hier gestuurd door het OCMW, soms ook door het CAW of een andere sociale dienst", zegt Els Daemen, voorzitster.
Symbolische bijdrage.
“Puur uit principe geven we de goederen niet gratis weg. Ze worden aangeboden tegen een eerder symbolische prijs omdat we betutteling willen vermijden en om een zo normaal mogelijk klantgevoel te creëren. Dit verhoogt het zelfwaardegevoel en zet aan om de gekochte goederen zuinig en zorgzaam aan te wenden. Wij zamelen kledij, klein huishoudelijk materiaal, boeken en speelgoed in. Dit wordt door onze vrijwilligers gesorteerd en aangeboden tijdens de voedselbedeling. Wat overblijft wordt opgehaald door de kringwinkel ‘Reset’. Voor deze opgehaalde goederen ontvangen we een kleine kiloprijs. Met die opbrengst vullen we onze voeding aan met groenten en fruit. Bewustmaken Met de opendeurdag willen de vrijwilligers de mensen bewustmaken van de noodzaak van dit soort initiatieven".
Sinds de coronacrisis is er een stijging van het aantal – vooral jonge – gezinnen die het financieel moeilijk hebben.
"We willen daarom de mensen laten kennismaken met Vincentius Beringen en tonen dat dit erg belangrijk is. In de aanloop naar de verkiezingen, nodigen we dan ook graag de politieke partijen uit. Ook willen we het stigma dat mensen van ons profiteren de wereld uithelpen. Mensen zijn soms argwanend en vragen zich af of het wel nodig is. Daarop zeg ik volmondig ja. Vincentius’ hulp is in de meeste gevallen van levensbelang, daarom ook aan mensen die kwetsbaar zijn en Vincentius’ hulp nodig hebben maar de stap nog niet hebben gezet of hebben durven zetten", zegt Daemen uitnodigend.
Iedereen is welkom in de Pastorijstraat 24 in Koersel van 10u tot 17u.
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 19/12 Beringen - Gisèle Beutels overleden
  • Vr 19/12 Gemiddeld 3,7 uur per dag online
  • Vr 19/12 Beringen - Kerstfeest Koekentroef
  • Vr 19/12 Beringen - Beringen Boomt verder
  • Vr 19/12 Beringen - Een mooie ode aan Caroline Pauwels

Kalender Beringen

Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Vrijdag
19
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Vrijdag
19
December

Kerstmarkt de Klitsberg

Kerstmarkt de KlitsbergVandaag Kom helemaal in de kerstsfeer op onze gezellige kerstmarkt! Geniet van: - vers gebakken (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Winter donsdeken Lederen vestje
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Opendeurdag bij Sint-Vincentius
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie